Przejdź do treści
goalkeeper Slawomir Abramowicz (50) of Jagiellonia pictured during the Round of 16 2nd leg game in the Uefa Conference League season 2024-2025 between Cercle Brugge KSV and Jagiellonia Bialystok from Poland on March 13 , 2025 in Brugge, Belgium. (Photo by David Catry / Isosport/Content Curation/Sipa USA)
2025.03.13 Brugia
pilka nozna liga konferencji
Cercle Brugge - Jagiellonia Bialystok
Foto Content  Curation/SIPA USA/PressFocus

!!! POLAND ONLY !!!

Ligi w Europie Liga Konferencji

Gdyby nie Abramowicz… Koncert Sławomira w Brugii [OCENY]

Jagiellonia Białystok przegrała 0:2 w rewanżu z Cercle Brugge, ale zwycięstwo 3:0 w pierwszym meczu dało mistrzom Polski awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Jak zagrali podopieczni Adriana Siemieńca? Oceniliśmy ich w skali szkolnej 1-6.

Jan Broda

Fot. Content Curation/SIPA USA/PressFocus

Sławomir Abramowicz – 4,5. Bohater Jagiellonii. Wprawdzie był zmuszony dwukrotnie wyciągać piłkę z własnej siatki, lecz żadnego z trafień nie można przypisać na konto 20-letniego golkipera. Przy uderzeniu Bruggena był bez szans, zaś przy drugim golu w ogóle nie zareagował, choć trudno go winić za utratę tej bramki. W drugiej połowie popisał się dwiema kapitalnymi interwencjami, które uchroniły Jagiellonię przed całkowitym zaprzepaszczeniem trójbramkowej przewagi. W sumie zaliczył 6 udanych obron.

OBRONA

Dusan Stojinović – 1,5. Zmieniony już w przerwie. Nic dziwnego, że trener Adrian Siemieniec widząc jego poczynania na boisku, nie wypuścił go na drugą połowę. Serb na pięć pojedynków nie wygrał żadnego, w dodatku przez 45 minut aż 16 razy stracił piłkę.

Mateusz Skrzypczak – 3,5. Lider formacji obronnej Jagi. Po raz kolejny udowodnił, że zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski. Pomimo nieustannych ataków ze strony Cercle, nie pękł na robocie.

Enzo Ebosse – 3. Podobnie jak Skrzypczak, zagrał jak profesor z bezpieczeństwa narodowego. Liczby nie kłamią: 10 wybić, 2 zablokowane strzały, 2 przechwyty i 2 odbiory. Kamyczek do ogródka Keruńczyka za nieupilnowanie w polu karnym Felipe Augusto.

Joao Moutinho – 4. Obok Abramowicza, najlepszy z białostoczan na boisku. Nie do przejścia z tyłu, aktywny z przodu. Portugalczyk zanotował najwięcej kontaktów z piłką, był ciągle pod grą. To właśnie jego stroną Belgowie przeprowadzali większość ataków, jednak nie mogli się przedrzeć przez portugalski mur, jaki postawił Moutinho. 11 wybić, 4 zablokowane strzały, 2 przechwyty… A do tego wszystkiego popisał się efektownym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego w pierwszej połowie.

ŚRODEK POLA

Jesus Imaz – 2. Nieobecny z przodu, więcej pracował w defensywie, choć i tu nie ustrzegł się błędów, jak przy pierwszej bramce,, kiedy to nie doskoczył do Bryggena, pozostawiając mu zbyt dużo wolnej przestrzeni.

Leon Flach – 2. Niemiecki pomocnik był jednym z najsłabszych ogniw drugiej linii Jagi. Niewidoczny, sprawiał wrażenie, jakby był nieobecny na boisku. Wraz z Kubickim kompletnie oddał środek pola.

Jarosław Kubicki – 1,5. To nie był Jarosław Kubicki, jakiego znamy z bieżącego sezonu. Elektryczny, niepewny siebie, spóźniony. Na początku meczu ukarany żółtą kartką za brzydki faul. Zmieniony w 58. minucie przez Romańczuka.

ATAK

Miki Villar – 1. Mecz widmo w jego wykonaniu. Dużo biegał i… to wszystko, co można dobrego powiedzieć o występie Hiszpana. Zmieniony w 58. minucie przez Churlinova.

Afimico Pululu – 3. Trudno wystawić napastnikowi pozytywną ocenę za mecz, w którym nie oddał ani jednego strzału. Niemniej jednak Angloczyk robił, co mógł, wykorzystując swoje największe atutu w postaci siły fizycznej i dynamiki. Utrzymywał piłkę w środku pola, szarpał, zastawiał się.

Kristoffer Hansen – 2. Gdy już miał piłkę przy nodze, starał się zrobić z niej użytek. Bezskutecznie.

guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 10/2025

Nr 10/2025