Wielki mecz Arkadiusza Milika

Ligi w Europie Inne ligi

Arkadiusz Milik pokazał, jak powinno się walczyć o miejsce w drużynie. Polski zawodnik popisał się hat-trickiem w meczu przeciwko Angers, który Marsylia wygrała aż 5:2.

Olympique Marsylia pokonał Angers aż 5:2 w 23. kolejce Ligue 1. Głównym bohaterem gospodarzy był Arkadiusz Milik, który znalazł się w wyjściowym składzie, zagrał pełnowymiarowy mecz i zapisał na swoje konto aż trzy gole.

Co ciekawe Angers do 11. minuty prowadziło z Marsylią 2:0 i gospodarze musieli odrabiać starty. W 18. minucie Milik zanotował pierwsze trafienie po podaniu Guendouziego. Kilka minut później Gerson wyrównał wynik meczu i taki rezultat utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie strzelali wyłącznie gospodarze, a głównym strzelcem okazał się Arkadiusz Milik. Polak trafiał do siatki w 70. oraz 78. minucie, notując na swoje konto hat-tricka.

Pięć minut przed końcem meczu Cengiz Under zdobył gola, podkreślając efektowne zwycięstwo Marsylii aż 5:2.

Arkadiusz Milik zanotował hat-tricka w najlepszym, możliwym momencie. Jego sytuacja w Marsylii jest niepewna, jednak teraz dał bardzo mocny sygnał Sampaoliemu, że może na niego liczyć. To również wyraźny komunikat dla nowego selekcjonera reprezentacji Polski – Czesław Michniewicz z pewnością nie pominie dzisiejszego wyczynu Arka w meczu z Angers.