PSG na kolanach!

Ligi w Europie Inne ligi

PSG z drugą porażką w tym sezonie Ligue 1! Naszpikowana gwiazdami drużyna poległa w starciu z Nantes 1:3.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla drużyny Nantes, która prowadziła już od 4. minuty po trafieniu Kolo Muaniegoi. Po kwadransie gry na tablicy pojawił się wynik 2:0 dla gospodarzy. Quentin Merlin popisał się fantastycznym strzałem i widowiskowo pokonał Keylora Navasa.

Nantes w trakcie pierwszej połowy było wyraźnie uskrzydlone dzięki prowadzeniu i szukało kolejnych szans. W piątej minucie doliczonego czasu gry gospodarze otrzymali rzut karny po zagraniu ręką przez Wijnalduma. Ludovic Blas pewnie wykorzystał jedenastkę i obie drużyny schodziły do szatni przy nieoczekiwanym wyniku 3:0.

Już od początek drugiej połowy goście ruszyli do odrabiania strat, dwie minuty po wznowieniu gry Neymar wykorzystał podanie Messiego i powracający do gry Brazylijczyk trafił do siatki. W 59. minucie Neymar egzekwował rzut karny i „efektownie” zmarnował szansę, oddając cherlawy i tragiczny strzał, z którym żadnego problemu nie miał Alban Lafont.

Do końca spotkania żadna ze stron nie zdołała już trafić do siatki i arbiter zakończył spotkanie przy sensacyjnym wyniku 3:1.

Porażka nie będzie miała praktycznie żadnych skutków dla PSG. Przewaga nad drugą Marsylią to aż 13 punktów. Nantes dzięki trzem punktom wskakuje na 5. miejsce w tabeli.