Przełamanie Messiego w Ligue 1

Ligi w Europie Inne ligi

PSG nie dało kompletnie żadnych szans drużynie Lille i Paryżanie pokonali mistrza Francji aż 5:1. Jedno trafienie dołożył Leo Messi, dla którego to drugi gol w rozgrywkach Ligue 1.

PSG nie miało litości dla obecnego mistrza Francji i w zasadzie zrewanżowało się za poprzedni sezon. Zawodnicy paryskiej drużyny urządzili festiwal strzelecki na Stade Pierre-Mauroy i wygrali aż 5:1.

Strzelanie w 10. minucie rozpoczął Danilo, który wykorzystał indywidualną akcję i dał prowadzenie PSG. W 28. minucie Sven Botman doprowadził do wyrównania, jednak gol Lille tylko rozdrażnił Paryżan.

W 32. minucie Kimpembe trafił do siatki uderzeniem głową po dośrodkowaniu Messiego z rzutu rożnego. Pięć minut później sam Argentyńczyk trafił do siatki. Messi przejął piłkę po rajdzie Mbappe, wyszedł na wolną pozycję i prostym uderzeniem skierował futbolówkę do bramki.

W drugiej połowie po raz kolejny trafiał Danilo, na listę strzelców wpisał się także Mbappe, dzięki czemu PSG ustanowiło efektowny wynik 5:1.

Zespół PSG jest absolutnym liderem ligi, mając przewagę nad drugą Marsylią aż 13 punktów. Lille spadło z pierwszej dziesiątki ligi – mistrz Francji plasuje się na 11. lokacie.