LM: Pora na mecze rewanżowe w ćwerćfinałach [zapis relacji]

Kapitalny wieczór z Ligą Mistrzów dobiega końca! Towarzyszyły nam dziś szalone emocje!

89′
Kylian Mbappe dobija rywali! Nokaut! Barcelona nie odrobi już strat!

87′
Rzut rożny wykonany przed Brandta nie przynosi żadnej korzyści.

85′
Lewandowski złapany na pozycji spalonej.

83′
Maatsen fauluje zawodnika Atletico. Rzut wolny wykonał Griezmann, ale piłka po dośrodkowaniu zostaje wybita.

81′
Fullkrug staje przed kolejną szansą na podwyższenie wyniku lecz tym razem górą w pojedynku jest Jan Oblak.

77′
Mbappe kończy swoją akcję dośrodkowaniem w pole karne, ale żaden z kolegów nie odbiera zagrania.

76′
De Paul drybluje, ale traci piłkę.

74′
GOOOL! Marcel Sabitzer świetne odnajduje się w polu karnym i zdobywa bramkę na 4:2! Kapitalne widowisko w Dortmundzie trwa! W tym momencie to Atleti musi gonić wynik, żeby być w półfinale Ligi Mistrzów.

71′
Fulkrug daje kolejną nadzieję kibicom! Napastnik wyskakuje najwyżej do piłki i dobrym strzałem głową wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie! Znów mamy remis w dwumeczu.

68′
Atletico odwraca losy spotkania i wraca do gry! Angel Correa strzela w górną siatkę bramki i bramkarz bez żadnych szans musi wyciągać piłkę z bramki.

60′
Kylian Mbappe ładnie uderza z 11. metrów i gooool! Paryżanie prowadzą już 3:1. Po raz pierwszy dzisiejszego dnia są na pozycji premiowanej awansem do półifnału.

60′
PSG przed kolejną szansą na gola! Joao Cancelo fauluje Demble i sędzia odgwizduje rzut karny! Prawdziwy rollercoaster.

57′
Correa dopada do piłki w polu karnym i próbuje zdobyć gola, ale jego próba jest mocno niecelna.

56′
Xavi otrzymuje czerwoną kartkę! Trener nie wytrzymuje i w porywie złości kopie sprzęt przy ławce rezerwowych.

54′
Vitinha oddaje fenomenalny strzał! Mamy prowadzenie PSG! Barcelona w coraz większych tarapatach.

56′
Jadon Sancho próbuje wejściem indywidualnym zmylić obronę, ale defensywa Atleti radzi sobie bez problemu.

51′
Fabian Ruiz mógł doprowadzić do wyrównania, ale jego uderzenie mija bramkę o centymetry.

49
Pechowo rozpoczyna się druga część meczu dla Borussi. Gola samobójczego na swoje konto wpisuje Mats Hummels. Jeśli spotkanie zakończy się takim wynikiem będzie czekać nas dogrywka.

Do przerwy:
Borussia 2:0 Atletico Madryt (3:2)
Barcelona 1:1 PSG (4:3)

45′
Żółta kartka wędruje również na konto Fabiana Ruiza i Marcosa Hermoso, który w razie awansu do kolejnej rundy nie wystąpi w pierwszym meczu półfinałowym.

44′
Ryerson otrzymuje żółtą kartkę za swoją interwencję niezgodną z przepisami.

39′
Paryżanie wracają do gry! Były zawodnik Blaugrany Ousmane Dembele doprowadza do wyrównania i podpina swoją ekipę do prądu! W dwumeczu mamy wynik 4:3, Mbappe i spółka wciąż muszą gonić wynik.

39′
GOOOL! Zółto-czarni wychodzą na dwubramkowe prowadzenie! Ian Maatsen odbiera podanie od Sabitzera i oddaje fenomenalny strzał. Oblak był bezradny.

34′
BORUSSIA! Hummels podaje do Juliana Brandta a ten po przyjęciu oddaje bardzo precyzyjny strzał i zmienia wynik na 1:0. W dwumeczu mamy zatem remis 2:2!

30′
Azpilicueta ukarany żółtym kartonikiem po faulu.

30′
Uderzenie z rzutu wolnego minimalnie ponad poprzeczką.

29′
Dzieje się w Barcelonie! Araujo fauluje wychodzącego napastnika PSG. Sędzia wyciąga czerwoną kartkę i dyktuje rzut wolny z bardzo bliskiej odległości. To może zmienić oblicze tego meczu.

27′
Ter Stegen ratuje swoją ekipę z opresji. Niemiec kapitalna blokuje uderzenie Mbappe.

24′
Borussia oddaje sporo strzałów. Jak narazie bez większego zagrożenia dla Oblaka.

20′
Lewandowski oddaje strzał sytuacyjny z okolic 11. metra, ale piłka pona poprzeczką.

15′
Brandt niedokładnie dośrodkowuje ze skrzydła.

13′
Sancho złapany na spalonym.

11′
GOL! Yamal wygrywa pojedynek 1 na 1 z obrońcą i podaje do Raphini na drugi metr. Brazylijczyk dopełnił tylko formalności.

11′
Gospodarze meczu w Dotrmundzie podobnie jak ekipa Enrique stara się długo rozgrywać piłkę i bardzo ostrożnie konstruować ataki.

10′
Blaugrana solidną defensywą jak narazie bardzo dobrze radzi sobie z PSG.

8′
Barcelona w niskim presingu oczekuje na swoich rywali. Francuska drużyna powoli rozgrywa piłkę.

7′
Tym razem strzał oddaje De Paul, ale prosto w bramkarza.

5′
Morata kończy akcję swojego zespołu strzałe, ale piłka leci obok słupka.

4′
Sabitzer oddaje strzał na bramkę, ale obrona Atleti jest czujna i blokuje to uderzenie.

3′
PSG długo utrzymuje się przy piłce, starannie konstruują akcję.

21:00
Rozpoczynamy dzisiejsze widowisko! Liczymy, że okaże się owocne w emocje!

20:35
Spotkanie w Dortmundzie poprawdzi Slavko Vincic. Mecz w Barcelonie przypadł Istvanovi Kovacs.

20:30 Składy na dzisiejsze spotkania:

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na relacji live z rewanżowych spotkań ćwierćfinałowych. W dniu dzisiejszym to Barcelona i Borussia będą gospodarzami spotkań. Ich sytuacje są jednak zdecydowanie różne. Barca z Paryża przywiozła jednobramkową zaliczkę, a Czarno-żółci muszą odrobić jedną bramkę straty do ekipy Simeone.