LM: Inter bliżej półfinału

Inter Mediolan dzięki bardzo dobrej, drugiej połowie pokonał Benfikę Lizbona 2:0. Mediolańczycy tym samym zbliżyli się do gry w półfinale Ligi Mistrzów.

Nerazzurri coraz bliżej gry w półfinale Ligi Mistrzów. W pierwszym starciu ćwierćfinału, podopieczni pod wodzą Simone Inzaghiego pokonali na wyjeździe Benfikę 2:0.

W pierwszej części niewiele się działo i oba zespoły nie podejmowały zbędnego ryzyka. Najlepszą okazję w 16. minucie miał Rafa Silva, piłka po jego strzale odbiła się jednak od Onany i nie było większego zagrożenia przy bramce Interu. Ostatecznie drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Kilka minut po przerwie to Benfica przeważała, jednak Inter w 51. minucie objął prowadzenie za sprawą trafienia Nicolo Barelli. Włoch sprytnym uderzeniem głową z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

W drugiej odsłonie spotkania Inter był lepszy. Włosi prezentowali swoją grę więcej jakości i byli przede wszystkim zorganizowani na boisku. W 81. minucie Romelu Lukaku wykorzystał rzut karny i ustalił wynik meczu na 2:0.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień na stadionie w Mediolanie.