Kolejne zwycięstwo PSG

Ligi w Europie Inne ligi

Drużyna Christophe’a Galtiera nie miała żadnych problemów z pokonaniem Ajaccio. Piłkarze ze stolicy Francji wygrali 3:0. Główne role w dzisiejszym meczu odegrali Leo Messi i Kylian Mbappe.

Paryżanie przez całe spotkanie dominowali ekipę z Korsyki. Drużyna mistrza Francji prowadziła grę i często zagrażała bramce Ajaccio, choć gospodarze również potrafili przedostać się w okolice pola karnego rywala. Podopieczni Oliviera Pantaloniego mieli jednak bardzo rozregulowane celowniki, uderzenie na bramkę przyjezdnych stanowiło dla nich nie lada wyzwanie. Zdecydowanie lepiej wyglądało to w szeregach zespołu ze stolicy kraju.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 24. minucie Kylian Mbappe. Francuz w sytuacji sam na sam z bramkarzem Benjaminem Leroy popisał się świetnym wykończeniem i wykorzystał podanie Leo Messiego.

Wynik w 79. minucie podwyższył asystent przy golu numer jeden. Messi zabawił się z golkiperem Ajaccio i wbił piłkę do pustej bramki. Dla Argentyńczyka to szósta bramka w obecnych rozgrywkach. Warto dodać, że przy trafieniu na 2:0 asystował Mbappe. Panowie zamienili się rolami.

Na osiem minut przed końcem spotkania wynik ustalił Mbappe. Tym razem znów dogrywał mu Messi, a 23-latek wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Młody napastnik PSG ma na koncie już 10 goli w tym sezonie ligowym. Messi natomiast przewodzi w rankingu asystentów. 35-latek do tej pory zgromadził 9 ostatnich podań.

PSG jest jedyną drużyną w Ligue 1, która jeszcze nie przegrała. Paryżanie mają na koncie 32 punkty i całkiem sporą zaliczkę nad grupą pościgową. Drugie w tabeli Lorient zgromadziło do tej pory 26 „oczek”, trzecie Lens – 24, a czwarta Marsylia – 23. Wszystkie te drużyny mają jednak do rozegrania swoje spotkanie w tej kolejce. Ajaccio natomiast ciągle znajduje się w strefie spadkowej. Drużyna z Korsyki ma osiem punktów. Do bezpiecznego miejsca „Les Aceistes” tracą zaledwie jedno „oczko”.