Bułka lepszy od Milika

Ligi w Europie Inne ligi

Polsko-polski pojedynek w Pucharze Francji dla Marcina Bułki. Jego OGC Nicea pokonała 4:1 Olympique Marsylia Arkadiusza Milika i awansowała do półfinału.

Obydwaj Polacy są ostatnio w gazie. Marcin Bułka obronił dwa rzuty karne, dzięki czemu jego OGC Nicea pokonała po konkursie jedenastek PSG, co dało awans do ćwierćfinału Pucharu Francji. Arkadiusz Milik natomiast w ostatnim meczu ligowym z Angers strzelił hat-tricka.

Dzisiaj jednak powody do zadowolenia ma tylko ten pierwszy. Choć początkowo to Bułka był dalej pełni szczęścia. Już w 3. minucie spotkania stracił bramkę, i to w wyjątkowo pechowy sposób, bo wprawdzie obronił strzał Cengiza Undera, ale piłka odbiła się jeszcze przypadkowo od Melvina Barda, który zaliczył samobója.

Mimo szybko straconego gola, nicejczycy nie poddali się. Wprost przeciwnie. W kolejnych minutach boisko należało już tylko do nich. Jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie po trafieniach Amine Gouiriego i Justina Kluiverta

Po przerwie Kluivert junior raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, a czwartą i zarazem ostatnią bramką, ustalającą końcowy rezultat spotkania, popisał się Andy Delort

Arkadiusz Milik, podobnie jak cała Marsylia, miał niewiele do powiedzenia. Przez 90 minut, jakie spędził na murawie, zdołał oddać tylko jedno zablokowane uderzenie.