Arkadiusz Milik bohaterem Marsylii

Ligi w Europie Inne ligi

Olympique Marsylia wygrała z Metz 2:1. Dopiero gol Arkadiusza Milika w ostatnich minutach tego meczy dał komplet punktów drużynie z Lazurowego Wybrzeża.

Olympique Marsylia nie miał łatwej przeprawy w starciu z Metz. Drużyna pod wodzą Jorge Sampaoliego wygrała 2:1, jednak musiała się bardzo namęczyć, aby wywieźć komplet punktów ze Stade Municipal Saint-Symphorien.

Pierwszą bramkę w tym meczu w 26. minucie zdobył Cedric Bakambu, trafienie kongijskiego zawodnika dało prowadzenie Marsylii, które utrzymało się do przerwy.

W drugiej części spotkania już w 52. minucie Digbo Maiga trafił do siatki, dając gospodarzom wyrównanie.

Arkadiusz Milik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, jednak pojawił się na placu gry w 76. minucie, zmieniając Bakambu. Polski zawodnik wpisał się na listę strzelców w 82. minucie spotkania, dający tym samym zwycięstwo ekipie z Marsylii. Milik popisał się technicznym uderzeniem przewrotką i piłka po jego strzale znalazła drogę do siatki.

Polski zawodnik ma już na swoim koncie 5 trafień w rozgrywkach Ligue 1. Łącznie w tym sezonie na wszystkich frontach zdobył 14 bramek.