W Łodzi Benfica pewnie ograła Dynamo

Na stadionie ŁKS-u obyło się bez większej niespodzianki. To ekipa z Portugalii pokazała lepszy futbol i bez problemów pokonała Dynamo.

Po raz ostatni hymn Ligi Mistrzów był słyszany w Łodzi 26 lat temu. Co prawda miało to miejsce na innym stadionie i przy zupełnie innych okolicznościach, ale mimo tego kibice dziś licznie zapełnili stadion ŁKS-u.

Od pierwszych minut było widać, że to drużyna gości prezentuje większą jakość. Na premierowego gola nie czekaliśmy długo. W 9. minucie Joao Mario przytomnie podał do Gilberto, a ten uderzył z pierwszej piłki z okolicy szesnastego metra. Piłka przeszła po rękawicach Bushchana i wpadła do bramki.

Dynamo mogło odpowiedzieć błyskawicznie, ale Viktor Tsygankov uderzył wprost w bramkarza. Ten sam zawodnik oddał strzał jeszcze w 34. minucie, ale piłka nieznacznie minęła słupek. Chwilę później było już 0:2. Po sporym błędzie w defensywie Dynama, portugalska drużyna zabawiła się w polu karnym, a w prostej sytuacji na bramkę uderzył Goncalo Ramos.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. Benfica wciąż prowadziła grę, a Dynamo czekało na kontry. W 68. minucie gospodarze byli blisko zdobycia kontaktowej bramki. Oleksandr Karavaev znalazł się w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z Odysseasem Vlachodimosem. W 82. minucie znów ten sam zawodnik był bliski strzelenia gola, ale ponownie dobrze spisał się bramkarz Benfici.

Goście mają solidną zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się 23 sierpnia na Estadio de Luz.