SZCZECIN 17.08.2024
PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA MEZCZYZN -- POLISH PKO EKSTRAKLASA FOOTBALL MATCH POGON SZCZECIN - WIDZEW LODZ
NZ RADOSC PILKARZY POGONI PO BRAMCE NA 1:0

Udany debiut nowego trenera Pogoni. Mecz do jednej bramki w Szczecinie

Pogoń Szczecin bez żadnego trudu pokonała Widzew Łódź w ostatnim, sobotnim spotkaniu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Przyjezdni w tym meczu praktycznie w ogóle nie istnieli.

Maciej Łanczkowski

Robert Kolendowicz notuje bardzo udany debiut na ławce trenerskiej Pogoni Szczecin. Nowy szkoleniowiec poprowadził Portowców do zwycięstwa z Widzewem Łódź. Trzeba jednak przyznać, ze goście nie postawili wysokich warunków.

W pierwszej połowie Widzewa Łódź na boisku w zasadzie nie było. Piłkarze trenera Myśliwca kompletnie cofnęli się pod własną bramkę i Pogoń robiła to, co tylko chciała. Przewaga gospodarzy była znacząca, ale zabrakło im końcowej skuteczności. Jedyną bramkę do przerwy w 21. minucie zdobył Vahan Bichakhchyan, choć Pogoń miała mnóstwo okazji bramkowych.

Po przerwie Portowcy grali na niższym biegu. Widzew trochę się obudził, ale to wciąż było jednostronne widowisko. W 72. minucie wynik meczu na 2:0 ustanowił Kacper Łukasik.

Dzięki wygranej Pogoń Szczecin wskoczyła na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Dla Widzewa Łódź to pierwsza porażka w trwającym sezonie PKO BP Ekstraklasa. Pełna tabela ligi dostępna jest poniżej.