Trener Schalke: Mogło być 10:5 albo 8:4

Trener Schalke 04, Ralf Rangnick był zachwycony po wtorkowym meczu na San Siro, gdzie niemiecki zespół rozbił 5:2 obrońców tytułu w Lidze Mistrzów, Inter Mediolan. – Cóż mogę powiedzieć? To był fantastyczny mecz, ani przez chwilę się nie nudziłem – stwierdził nowy opiekun drużyny z Gelsenkirchen.

Rangnick niedawno zastąpił na stanowisku Felixa Magatha i od razu zaczął notować znakomite wyniki. Najpierw Schalke pod wodzą nowego trenera wygrało w meczu ligowym z St. Pauli, a we wtorek upokorzyło w starciu wyjazdowym Inter Mediolan. – Spotkanie mogło się skończyć 10:5 dla nas, a może 8:4. Od pierwszej minuty zaatakowaliśmy, dla kibiców to był prawdziwy spektakl – przyznał Rangnick.

Nerazzurri strzelili bramkę już w pierwszej minucie meczu, jednak Schalke odpowiedziało znakomitą grą i świetnym przygotowaniem fizycznym. Piłkarze z Niemiec biegali niemal dwa razy więcej od zawsze dobrze przygotowanych kondycyjnie graczy drużyn włoskich. – To był dla nas ważny mecz, duży krok do przodu, ale nic jeszcze nie jest przesądzone. Inter to obrońca trofeum i na pewno nie podda się tak łatwo – ostrzegł Rangnick.