LEGNICA 25.09.2024
MECZ I RUNDA PUCHAR POLSKI SEZON 2024/25 --- FIRST ROUND OF POLISH CUP FOOTBALL MATCH IN LEGNICA: MIEDZ LEGNICA - RAKOW CZESTOCHOWA
nz WIKTOR BOGACZ STRATOS SVARNAS

Polska Puchar Polski

Sensacja w Legnicy! Raków odpadł z Miedzią już w 1/32 finału Pucharu Polski

Raków Częstochowa nie przywykł żegnać się z Pucharem Polski tak wcześnie. Marek Papszun i spółka odpadli już na etapie 1/32 finału. Lepsza po rzutach karnych okazała się pierwszoligowa Miedź Legnica (0:0, k. 4:3)

Jan Broda

Raków przyjechał do Legnicy jako absolutny faworyt. Kilkukrotny zwycięzca i finalista ostatnich edycji Pucharu Polski chciał ponownie sięgnąć po krajowe trofeum. Na przeszkodzie podopiecznych Marka Papszuna stanęła jednak Miedź Legnica.

Ani podstawowy czas gry, ani dodatkowe pół godziny w postaci dogrywki nie wystarczyły, by wyłonić zwycięzcę. Pierwszoligowiec skutecznie postawił się Medalikom, po 120 minutach na tablicy wyników utrzymał się bezbramkowy remis, a do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

Jedenastki lepiej egzekwowali gospodarze. Po stronie Rakowa spudłowali Stratos Svarnas i Jean Carlos Silva, zaś po stronie Miedzi pomylił się tylko Florian Harherz, którego strzał wybronił Kacper Trelowski.

Sensacja stała się faktem. Legniczanie awansowali do 1/16 finału, a drużynie spod Jasnej Góry pozostała już tylko rywalizacja w Ekstraklasie. (jb)