Przejdź do treści
DORTMUND 15.06.2024
MECZ I RUNDA GRUPA B MISTRZOSTW EUROPY 2024: WLOCHY - ALBANIA --- FIRST ROUND GROUP B UEFA EURO 2024 MATCH ITALY-ALBANIA IN DORTMUND AT SIGNAL IDUNA ARENA
NZ RADOSC PO GOLU CELEBRATION AFTER GOAL GIOVANNI DI LORENZO NICOLO BARELLA ALESSANDRO BASTONI
FOT. JACEK STANISLAWEK / 400mm.pl

Ligi w Europie Serie A

Reprezentant Włoch zbyt drogi dla Juventusu

Kwota, jakiej Bologna żąda za oddanie Riccardo Calafioriego, odstraszyła Juventus. Do transferu może nie dojść.

Maciej Sarosiek

FOT. JACEK STANISLAWEK / 400mm.pl

22-letni stoper przeżywa wyjątkowy czas. Wróciwszy do ojczyzny po pobycie w Szwajcarii stał się członkiem podstawowego składu rewelacji Serie A. To pozwoliło mu wejść do galowej jedenastki reprezentacji Włoch, z którą stara się o wyjście z grupy na Euro 2024. Po pierwszym meczu, z Albanią, zebrał bardzo dobre recenzje. Po drugim, z Hiszpanią, gorsze – jego samobój przesądził o porażce.

Nic dziwnego, że Calafiorim zainteresował się Juventus, chcący wrócić na szczyt. Tym bardziej, iż nowym szkoleniowcem Starej Damy został dotychczasowy trener Bologny i tym samym CalafioriegoThiago Motta.

4

występy w reprezentacji Włoch ma w dorobku Calafiori.

Jeśli turyńczycy liczyli na łatwe negocjacje i niską cenę, przeliczyli się. Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” poinformowali, że Bologna żąda za swojego zawodnika wysokiej kwoty. Tak wysokiej, że zainteresowanie Juve zmalało.

Okno transferowe dopiero co się jednak otworzyło. Do jego zamknięcie jeszcze wiele się zmieni i wydarzy. W tym, być może, zmiana barw przez Calafioriego.

Źródło: La Gazzetta dello Sport
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024