Real Madryt zremisował z Manchesterem City [zapis relacji na żywo]

Inauguracja półfinałowej fazy bieżącej edycji Ligi Mistrzów odbyła się na Santiago Bernabeu, gdzie Real Madryt zremisował z Manchesterem City. Oto zapis relacji na żywo.

Vinicius otworzył wynik meczu.

90+3′ – Koniec. Real Madryt 1:1 Manchester City.

90+1′ – Arbiter doliczył 3 minuty.

90′ – Potężne uderzenie Tchouameniego zza pola karnego. Ederson obronił.

87′ – I kolejna zmiana w Realu. Nacho zastąpił Modricia.

86′ – Żółta kartka dla Bernardo, który sfaulował Viniciusa.

84′ – Schodzi Kroos, wchodzi Tchouameni.

81′ – Asensio zastępuje Rodrygo. To pierwsza zmiana w tym meczu.

79′ – Camavinga fauluje Rodriego i ogląda żółtą kartkę.

78′ – Benzema głową po wrzutce Kroosa z rzutu wolnego i Ederson. Nadal 1:1.

71′ – Żółta kartka dla Guendogana, który sfaulował Carvajala.

67′ – Gol dla Manchesteru City! Guendogan wycofał do De Bruyne, a ten uderzył zza pola karnego i trafił do siatki. Jest 1:1.

63′ – Bardzo niecelne, przeciągnięte dośrodkowanie De Bruyne. Bernardo nie miał szans sięgnąć piłki.

58′ – Indywidualna akcja Viniciusa, który oddał uderzenie słabszą nogą. Piłka leciała wolno, ale dała Realowi rzut rożny, z którego nic jednak nie wynikło.

55′ – Bardzo ważny wślizg Alaby, który zablokował strzał Haalanda z obrębu szesnastki.

55′ – De Bruyne uderzył zza pola karnego, ale Courtois łatwo złapał piłkę.

52′ – Courtois obronił strzał De Bruyne, ale nawet gdyby tego nie zrobił, gola by nie było. Pomocnik spalił akcję.

50′ – Dobra akcja Realu zakończona zablokowanym strzałem Benzemy z pola karnego.

46′ – Druga połowa – czas start!

Przerwa – Vinicius zdobył swoją 15. bramkę w Lidze Mistrzów. Jeśli chodzi o piłkarzy z Ameryki Południowej, w młodszym wieku do tej liczby dobili tylko Lionel Messi i Rodrygo.

45+2′ – Koniec pierwszej połowy. Real Madryt prowadzi 1:0 po golu Viniciusa Juniora.

45+2′ – Żółta kartka dla Kroosa, który sfaulował Guendogana.

45+1′ – Sędzia doliczył 2 minuty.

36′ – Gol dla Realu Madryt! Vinicius uderzył mocno i prezycyjnie zza pola karnego. Asystował mu Camavinga, który przeprowadził efektowny rajd. Jest 1:0.

35′ – Benzema otrzymał niezłe podanie w pole karne, ale przyjmując piłkę pomógł sobie ręką, co dostrzegł sędzia.

29′ – Przerwa w grze. Guendogan musi dojść do siebie po starciu z Ruedigerem.

25′ – Groźnie w szesnastce Manchesteru City. Vinicius przejął piłkę po błędzie Rodriego i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czekał Benzema. Szybszy był jednak Dias, który wybił.

19′ – Niecelne uderzenie Guendogana sprzed pola karnego. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

18′ – Ederson zatrzymał atak Realu, wyprowadzony podaniem Rodrygo do wbiegającego w wolną przestrzeń Beznzemy.

16′ – Ponownie Haaland, tym razem głową. Courtois złapał piłkę.

15′ – Haaland oddał strzał z obrębu pola karnego, ale futbolówka leciała zbyt wolno, by zaskoczyć golkipera Królewskich. Przewaga gości rośnie.

14′ – Silne i płaskie uderzenie z dużego dystansu Rodriego. Courtois znów skutecznie.

8′ – Premierowy strzał. De Bruyne spróbował zza pola karnego, ale Courtois odbił piłkę.

6′ – Manchester City zamknął rywala na jego połowie i długo utrzymuje się przy piłce. Na razie nie potrafi jednak zagrozić bramce.

4′ – Szybki wypad Realu. Benzema nie opanował piłki zagranej przed pole karne przez Viniciusa.

1′ – Zaczęli! Pierwsze kopnięcie piłki należało do Guendogana.

20:50 – W zeszłorocznym półfinale z udziałem tych samych drużyn lepszy okazał się Real Madryt, który zwyciężył w dwumeczu 6:5. Czy Manchester City zdobędzie się na rewanż?

20:47 – Skład Manchesteru City:

20:45 – Skład Realu Madryt:

20:40 – Zapowiedź meczu przygotował Leszek Orłowski –> KLIK