PSG zatrzymane!

Ligi w Europie Inne ligi

PSG po trzech zwycięstwach na samym starcie traci po raz pierwszy punkty w Ligue 1. Mistrz Francji zremisował z Monaco 1:1.

Paryżanie w fantastycznym stylu rozpoczęli zmagania we francuskiej Ligue 1. W trzech, pierwszych meczach zagrali fantastycznie i błyskawicznie wypracowali przewagę nad resztą stawki w lidze nie tylko w punktach, ale i bilansie bramkowym. Na strzelenie 17 goli PSG wystarczyły 3 mecze.

Tak łatwo nie było już w starciu z Monaco. Zespół z Księstwa postawił zaporowe warunki i już w pierwsza połowa wskazywała na problemy PSG. Monakijczycy objęli prowadzenie już w 20. minucie spotkania po trafieniu Kevina Vollanda. Do przerwy to Paryż był w natarciu, jednak więcej konkretów stało po stronie AS Monaco.

Po przerwie PSG wyglądało znacznie lepiej, AS Monaco stało się tłem spotkania i Paryżanie szukali bramkę na wagi wyrównania. Dopiero w 70. minucie Neymar wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu. Mimo kilku klarownych okazji PSG nie zdołało trafić na wagę trzech punktów.

To pierwsza strata punktów mistrza Francji w tym sezonie. PSG mimo to jest na pierwszej lokacie w tabeli. AS Monaco wskoczyło na 12. pozycję.