Przerwany mecz w Udinese

Ligi w Europie Serie A

Mecz 32. kolejki Serie A pomiędzy Udinese Calcio a AS Roma został przerwany w 83. minucie, w związku z problemami zdrowotnymi Evana Ndicki

W 83. minucie środkowy obrońca Romy, upadł na murawę, chwytając się za klatkę piersiową. Gracz z Wybrzeża Kości Słoniowej otrzymał natychmiastową pomoc medyczną i został na noszach zniesiony z boiska. Mecz nie został już później wznowiony. Do 83. minuty utrzymywał się remis 1:1.

Spotkanie na Bluenergy Stadion zaczęło się od dominacji Romy. W 17. minucie w sytuacji „sam na sam” fatalnie spudłował jednak Houssem Aouar. Z kolei w 21. minucie Maduka Okoye fantastycznie obronił uderzenie Tommaso Baldanziego.

Gospodarze otrząsnęli się z przewagi Romy i szybko wykorzystali jej strzelecką niemoc. W 23. minucie Roberto Pereyra wykorzystał błąd rzymskiej defensywy i dał prowadzenie Udinese. Giallorossi mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale w 39. minucie Romelu Lukaku minimalnie chybił.

W 49. minucie kolejną znakomitą okazję zmarnowali goście. Okoye obronił strzał z dystansu Leandro Paredesa. Z drugiej strony, w 56. minucie minimalnie chybił Lazar Samardzić. Swoją szansę miał także Nicola Zalewski, ale jego strzał z 64. minuty w ostatniej chwili zablokowała defensywa Udine. Chwilę później Roma dopięła swego. Lukaku wykorzystał dobre dośrodkowanie Bryana Cristante. Belgijski napastnik w 69. minucie mógł dać Romie prowadzenie, ale piłkę z bramki wybił jeden z obrońców.