STALOWA WOLA 24.08.2024
MECZ 7. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: STAL STALOWA WOLA - POGON SIEDLCE 1:2
DAMIAN SZUPRYTOWSKI BRAMKA RADOSC CIESZYNKA

Pogoń lepsza w meczu beniaminków, Stal wciąż bez zwycięstwa

Cztery gole padły w sobotnim meczu beniaminków Betclic 1 Ligi. Do przerwy Stal Stalowa Wola prowadziła 1:0, ale Pogoń Siedlce odwróciła losy spotkania w drugiej połowie i wygrała 3:1.

Maciej Ziółkowski

Przed sobotnim meczem oba kluby miały na koncie po punkcie (po remisie i po pięciu porażkach) i były na samym dole tabeli Betclic 1 Ligi. Jeden i drugi beniaminek liczył na przełamanie.

Stal zrobiła pierwszy krok, gdyż w 27. minucie krótko rozegrała rzut wolny, po którym wyszła na prowadzenie. Doszło do zamieszania w polu karnym Pogoni, które wykorzystał Jakub Banach, mocno uderzając z woleja pod poprzeczkę.

W drugiej połowie zespół z Siedlec odwrócił losy rywalizacji. W 52. minucie Cezary Demianiuk kapitalnie zagrał wzdłuż boiska, do Mateusza Majewskiego, który dopełnił formalności z bliskiej odległości. Potem znowu błysnął Demianiuk, który wywalczył drugą asystę, dośrodkowując na dalszy słupek, do Damiana Szuprytowskiego, który skutecznie uderzył z 7. metra.

Wynik w doliczonym czasie, na 3:1 dla Pogoni, ustalił Majewski.