Piast wygrywa na start kolejki

Piast Gliwice wygrał inauguracyjne spotkanie 30. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa. Warta Poznań jeszcze w tej serii gier może niebezpiecznie przybliżyć się do strefy spadkowej.

Piast Gliwice notuje trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Ekstraklasy i wydaje się, że widmo spadku przestało krążyć nad stadionem przy Okrzei w Gliwicach. „Piastunki” pokonały Wartę Poznań w pierwszym starciu 30. serii gier PKO BP Ekstraklasy.

W pierwszej połowie niewiele się działo, choć zauważalna przewaga na boisku należała do drużyny Piasta. Na konkrety należało poczekać dopiero na końcówkę połowy. W 42. minucie Tomasiewicz po groźnym uderzeniu obił piłką poprzeczkę, zaś kilka minut później Konstandinov świetnie dograł do Kamila Wilczka i napastnik Piasta otworzył wynik spotkania.

Po przerwie to Warta zaczęła grać odważną piłkę, Piast cofnął się pod własną bramkę, a zespół z Wielkopolski starał się wyrównać rezultat. Najlepsze okazje miał Adam Zrelak. Najpierw jego uderzenie obronił Plach, natomiast w 72. minucie napastnik Warty z bliskiej odległości trafił w słupek.

Wynik meczu na 2:0 ustanowił Tomasiewicz w samej końcówce spotkania. Pomocnik Piasta dobił piłkę z bliskiej odległości po odbiciu Grobelnego i postawił pieczątkę pod zwycięstwem gospodarzy.

Piast Gliwice wskoczył na dziewiąte miejsce i aktualna przewaga nad zagrożonymi miejscami to aż 8 oczek. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Warty. Co prawda teraz zespół Szulczka ma cztery punkty zadatku nad strefą spadkową, ale istnieje możliwość, że po zakończeniu kolejki przewaga stopnieje do raptem jednego punktu.