Olympique Lyon zremisował z PSG [zapis relacji na żywo]

Ligi w Europie Inne ligi

Urazy, koronawirus, Puchar Narodów Afryki – oto lista powodów, dla których w starciu z Olympique Lyon Paris Saint-Germain nie mógł skorzystać z jedenastu piłkarzy. Wicemistrzowie Francji musieli zadowolić się punktem.

Kylian Mbappe musiał sobie radzić bez wsparcia Neymara i Lionela Messiego. (fot. Reuters)

90+2′ – Koniec! Olympique Lyon 1:1 PSG.

90′ – Boateng nieprzepisowo przerywa kontrę i ogląda żółtą kartkę.

84′ – Żółta kartka dla Emersona.

83′ – Kolejna roszada w PSG. Zszedł Wijnaldum, wszedł Dina.

82′ – Mbappe znów trafił w słupek. Tym razem z rzutu wolnego.

76′ – Gol dla PSG! Kehrer pokonał Lopesa. Jest 1:1.

73′ – Cherki trafił w boczną siatkę.

72′ – Mbappe z ostrego kąta, bardzo niecelnie.

70′ – W ekipie Lyonu Cherki zastąpił Paquetę.

69′ – Potrójna zmiana w PSG. Schodzą Dagba, Paredes i Herrera. Wchodzą Kehrer, Simons oraz Michut.

67′ – Kompletnie nieudany strzał Mbappe. Słabo bita piłka wyraźnie minęła bramkę.

62′ – Niecelny strzał głową Icardiego.

60′ – Dagba obejrzał żółtą kartkę.

59′ – Lyon mógł podwyższyć prowadzenie, ale Dembele nie pokonał Navasa po rajdzie w pole karne. Potem szansy nie wykorzystał jeszcze Aouar.

54′ – Bardzo ważna interwencja Lukeby. Stoper Lyonu zablokował uderzenie Icardiego, a piłka poleciała nad poprzeczką.

51′ – Uderzenie Emersona zza pola karnego. Piłka minęła słupek.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta!

45′ – Koniec pierwszej połowy. Olympique Lyon 1:0 PSG.

43′ – Żółta kartka dla Verrattiego, który dopuścił się faulu.

42′ – Mbappe trafił w słupek! PSG cały czas naciska.

38′ – Mbappe bliski szczęścia. Po jego strzale i ryzykowanej interwencji Lukeby piłka trafiła w boczną siatkę.

35′ – Aouar zepsuł obiecującą kontrę gospodarzy. Oddał strzał, który został zablokowany, a piłka poleciała do Navasa.

27′ – Mbappe nie opanował piłki zagranej za linię defensywy Lyonu. Lopes wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

24′ – Marquinhos znalazł się przy polu karnym przeciwnika i próbował przelobować Lopesa. Ten odbił jednak piłkę.

21′ – Paredes sprawdził czujność Lopesa. Strzał z dystansu nieco zaskoczył Portugalczyka, który zdążył jednak z interwencją.

20′ – Silne uderzenie z dystansu autorstwa Paquety. Navas spokojnie złapał lecącą w środek bramki piłkę.

15′ – Strzał Mbappe obroniony przez Lopesa. Francuz i tak był jednak na spalonym.

8′ – Gol dla Lyonu! Paqueta otrzymał kapitalne podanie za linię obrony rywala od Guimaresa, uderzył po długim słupku o otworzył wynik. Jest 1:0.

7′ – Herrera uderzył zza pola karnego, Lopes przeniósł piłkę nad poprzeczką.

6′ – Pierwsza interwencja Navasa. Strzelał Aouar, który wyprowadził samotny kontratak.

1′ – Zaczęli piłkarze PSG!

20:40 – A w takim składzie na murawie pojawią się goście:

20:35 – Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka gospodarzy: