Przejdź do treści
FOT. Legia Warszawa

Polska Ekstraklasa

OFICJALNIE. Legia Warszawa ma nowego napastnika

Jean-Pierre Nsame został nowym napastnikiem Legii Warszawa. Trzykrotny król strzelców szwajcarskiej Super League został wypożyczony na rok z opcją pierwokupu.

Jan Broda

FOT. Legia Warszawa

  • Legia nie próżnuje na rynku transferowym. Wojskowi pozyskali już czwartego piłkarza tego lata. Do Luquinhasa, Claude Goncalvesa i Kacpra Chodyny dołączył właśnie napastnik Jean-Pierre Nsame.

Z 31-letnim Kameruńczykiem przy Łazienkowskiej wiążą duże nadzieje. Nsame to były gwiazdor szwajcarskiej Super League. W barwach Young Boys Berno zanotował łącznie aż 140 goli i 39 asyst w 242 meczach. Trzykrotnie został królem strzelców ligi.

Ostatni okres po odejściu z zespołu mistrzów Szwajcarii nie był jednak dla niego udany. Przez pół roku dla włoskiego Como, które wywalczyło awans do Serie A, rozegrał zaledwie 8 spotkań bez żadnej zdobyczy bramkowej.

Legioniści pozyskali Nsame na zasadzie rocznego wypożyczenia do końca sezonu 2024/25. Wojskowi zagwarantowali sobie opcję pierwokupu.

  • – „Jean-Pierre Nsame jest bramkostrzelnym napastnikiem, wielokrotnie był najlepszym strzelcem w mocnej lidze szwajcarskiej. Liczymy na to, że w PKO Bank Polski Ekstraklasie będzie robił to w podobny sposób” – powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński. – „Zainteresowaliśmy się nim już rok temu. Nsame wpisuje się w profil zawodnika, którego potrzebujemy. Zależało nam na pozyskaniu napastnika, ponieważ naszym wyjściowym ustawieniem będzie formacja z dwoma takimi piłkarzami. W tym ustawieniu rola ich i wahadłowych będzie kluczowa. Musimy mieć dużą i mocną konkurencję przy naszym sposobie gry” – dodał.

Nsame będzie przywdziewał koszulkę z numerem 77.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 30/2024

Nr 30/2024