Nowy sezon, Chelsea ta sama

Londyński klasyk dla West Ham! Młoty pewnie wykorzystały bardzo słabą grę Chelsea i wygrały z The Blues aż 3:1.

Drużyna Pochettino wciąż bez wygranej (fot. Forum / Reuters)

Chelsea pokonana przez West Ham! Piłkarze pod wodzą Davida Moyesa wygrali z The Blues aż 3:1, prezentując solidny futbol z wykorzystaniem licznych błędów swoich przeciwników.

Młoty bardzo szybko wyszły na prowadzenie, Naif Aguerd uderzeniem głową po rzucie rożnym skierował piłkę prosto do siatki i wprawił w euforię kibiców gospodarzy. Potem jednak piłkarze West Hamu zostali zepchnięci na własną połowę i Chelsea szukała wyrównania. W 28. minucie Chukwuemeka trafił do siatki po precyzyjnym strzale z obrębu pola karnego. Mimo widocznej przewagi, Chelsea była bezbarwna i nie miała pomysłu na grę w ataku.

W samej końcówce pierwszej połowy rzut karny zmarnował Enzo Fernandez.

W 53. minucie Michail Antonio zdobył gola na 2:1 i West Ham znów kontrolował wynik. Gospodarze od 67. minuty grali w osłabieniu jednego zawodnika, Aguerd miał na koncie dwie, żółte kartki i musiał opuścić plac gry.

The Blues mieli przewagę personalną i nie potrafili z niej skorzystać. Co więcej, to West Ham wyglądał lepiej na tle słabej Chelsea. W 95. minucie Lucas Paqueta pogrążył zawodników Pochettino, zdobywając gola z rzutu karnego i ustanawiając wynik na 3:1.

West Ham z czterema punktami jest na 6. pozycji w tabeli. Chelsea wciąż czeka na swoje zwycięstwo w lidze i z raptem jednym oczkiem jest na odległej, 14. lokacie.