Niespodzianka w eliminacjach do Ligi Mistrzów

Litewski futbol ma swojego przedstawiciela w 3. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Żalgiris Wilno sprawił niemałą sensację i wyeliminował Malmoe FF!

Już w pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Wilnie Zalgiris dość nieoczekiwanie pokonał mistrza Szwecji 1:0 i nawet wtedy nikt nie przypuszczał, że litewski zespół zdoła wyeliminować Malmoe i tym samym awansować do 3. rundy eliminacji do Champions League.

Spotkanie w Malmoe od początku było rozgrywane pod dyktando gospodarzy, którzy mieli zauważalną przewagę na boisku i atakowali znacznie częściej niż Żalgiris. W 34. minucie to jednak Litwinom udało się trafić do siatki i Mathias Oyewusi wpisał się na listę strzelców, powiększając przewagę Żalgirisu w wyniku dwumeczu.

Po przerwie obraz gry się nieco zmienił i to mistrz Litwy miał więcej okazji do zdobycia gola. Już w 52. minucie Renan Oliveira trafił do siatki i podwyższył na 2:0. Wynik ten utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego i ostatecznie Żalgiris niespodziewanie awansował do przedostatniej rundy kwalifikacyjnej do Champions League.

Ponadto Żalgiris ma już zapewniony udział w fazie grupowej europejskich pucharów i jest pierwszym, litewskim klubem, który tego dokonał.

W 3. rundzie Żalgiris powalczy z Bodo/Glimt.