LM: Nieoczekiwana porażka Królewskich

Real Madryt przegrał z RB Lipsk 2:3 w przedostatniej serii gier w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mimo straty punktów Królewscy są już pewni awansu.

RB Lipsk sprawiło niemałą niespodziankę i pokonał Real Madryt 3:2 na własnym boisku. Byki szybko objęli prowadzenie i niemal całe spotkanie rozegrali z korzystnym dla siebie wynikiem.

Już w 13. minucie spotkania gospodarze prowadzili po trafieniu Gvardiola, pięć minut później Nkunku trafił do siatki i było już 2:0. Real miał nieco więcej okazji od swojego przeciwnika, jednak miał problem z wykończeniem stwarzanych sytuacji. Minutę przed przerwą gola kontaktowego zdobył Vinicius.

Druga połowa była niezwykle nudna i kwadrans po wznowieniu żadna z ekip nie miała choćby jednej sytuacji ofensywnej. Dopiero w 81. minucie Timo Werner skończył akcję swojego zespołu i trafił na 3:1.

W doliczonym czasie gry rzut karny na gola zamienił Rodrygo, ustanawiając wynik meczu na 3:2.

Real Madryt przegrał, ale ma pewny awans do fazy pucharowej. Lipsk również ma duże szanse na awans, jednak musi pokonać lub zremisować z Szachtarem w kolejnym starciu.