LM: Milan znów górą w starciu z Napoli!

Zapowiadało się znakomite widowisko i takie właśnie było na Stadionie im. Giuseppe Meazzy. Milan w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonał przed własną publicznością Napoli 1:0.

Milan zbliżył się do półfinału Champions League. Mediolańczycy pokonali Napoli w pierwszym starciu na etapie ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Już od samego początku tempo rozgrywania meczu stało na bardzo wysokim poziomie. Napoli miało okazję błyskawicznie wyjść na prowadzenie, jednak Kvaratskhelia z kilku metrów uderzył wprost w obrońców. W pierwszym kwadransie znakomitą okazję do zdobycia gola miał Zieliński. Polak kropnął zza pola karnego, jednak tym razem świetną interwencja popisał się Maignan.

Później to Milan zaczął wieść prym w tym spotkaniu. Aktywny był Rafael Leão, piłkarz Milanu miał kilka sytuacji, w tym jedną, po której piłka minęła się ze słupkiem.

W 40. minucie było już 1:0 po znakomitej, składnej akcji Milanu tuż przed polem karnym Napoli. Ismael Bennacer otrzymał wyłożoną piłkę w polu karnym i posłał ją wprost do siatki.

Po przerwie tempo gry nie spadało, dużo działo się na murawie w Mediolanie, jednak brakowało groźnych akcji podbramkowych. Optyczna przewaga należała do graczy Napoli, jednak gościom nie udało się znaleźć sposobu na wyrównanie wyniku. Ponadto od 75. minuty Napoli grało w dziesiątkę. André Anguissa w krótkim odstępie czasu złapał dwie, żółte kartki i musiał opuścić plac gry.

Piotr Zieliński zagrał 81 minut. Polak wyróżniał się w drużynie Napoli, wykreował dwa kluczowe podania i często był przy grze. W pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Rewanż zapowiada się wybornie. Milan zagra z przewagą jednego gola, jednak kwestia awansu z tej pary jest jak najbardziej wyrównana.