LM: Hit bez goli

Miał być deszcz bramek, a wyszło rozczarowanie. Borussia Dortmund remisuje u siebie z Manchesterem City 0:0. Obywatele mają już pewny awans do fazy pucharowej Champions League.

Borussia Dortmund remisuje u siebie z Manchesterem City 0:0 w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rozczarowujące było całe spotkanie, ale również postawa Manchesteru City. W pierwszej części spotkania „Obywatele” praktycznie nie istnieli. Co prawda byli częściej przy piłce, jednak więcej konkretów było po stronie Borussii, która oddała nawet kilka, celnych strzałów.

Po przerwie z kolei Manchester City miał sytuacje do strzelenia bramki, jednak żadnej nie wykorzystał. W 58. minucie Riyad Mahrez mógł dać prowadzenie po rzucie karnym, jednak Algierczyk zmarnował kolejnego karnego.

Słaby był również Erling Haaland. Bramkostrzelny Norweg zagrał od początku, jednak w pierwszej połowie nie błysnął niczym szczególnym i Guardiola postanowił ściągnąć go z boiska i na drugą połowę w jego miejsce wybiegł Bernardo Silva.

Manchester City jest już pewny awansu do kolejnej rundy. Borussia również ma bardzo duże szanse i najprawdopodobniej awans zostanie przypieczętowany za tydzień.