LM: Grabara nie zatrzymał Sevilli

Kopenhaga przegrała 0:3 z Sevillą w 5. kolejce fazy grupowej Champions League. Kamil Grabara zagrał od początku i kilkukrotnie ratował swoją drużynę przed utratą gola.

FC Kopenhaga przegrała z Sevillą aż 0:3 w przedostatniej serii fazy grupowej tej edycji Ligi Mistrzów. Porażka duńskiego zespołu oznacza, ze nie ma już szans w walce o 3. miejsce i udział w Lidze Europy.

W pierwszej części spotkania Sevilla szybko wypracowała przewagę, jednak goście stawiali opór i do przerwy braki na Sanchez Pizjuan nie padły. Strzelanie rozpoczęło się w drugiej części spotkania. W 61. minucie Youseff En Nesyri otworzył wynik spotkania. W końcówce trafienia dołożyli Isco i Montiel, pieczętując wygraną 3:0.

Kamil Grabara zagrał od początku, trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki, jednak zaliczył sporo udanych interwencji. Zgodnie ze statystykami reprezentant Polski aż 8 razy musiał bronić strzały rywala. Ponadto Grabara został najlepiej ocenionym piłkarzem Kopenhagi przez serwis SofaScore.

To koniec przygody Kopenhagi z europejskimi pucharami. Bilans drużyny z Danii jest dramatyczny. Zero punktów, zero bramek i aż 11 straconych goli.

Sevilla ma jeszcze matematyczne szanse na wyjście z grupy, jednak Hiszpanie mogą być gotowi do udziału wiosną w Lidze Europy.