LM: Bez cudu w Mediolanie

Victoria Plzno nie spełniła oczekiwań kibiców FC Barcelony. Inter bezwzględnie pokonał czeską drużyną 4:0, zapewnił sobie miejsce w fazie pucharowej LM i z hukiem wykopał Dumę Katalonii z rozgrywek.

Victoria Plzno jeszcze nigdy nie mogła liczyć na tak wielkie wsparcie, jak dziś, co dziś. Ogromna populacja kibiców FC Barcelony ściskała kciuki za Czechów, aby ci uszczknęli punkty Interowi Mediolan. Z punktu widzenia ostatnich wyników i przede wszystkim sytuacji w tabeli Grupy C nie było na to większych szans. Inter stał w świetle faworyta i brak kompletu punktów dla Nerrazzuri byłby olbrzymią sensacją.

Zgodnie z przewidywaniami, Inter Mediolan od pierwszej minuty miał wyraźną przewagę, ciągle stwarzał okazję pod bramką czeskiej drużyny i notował celne uderzenia. Przez pierwsze pół godziny gospodarze nieco się męczyli, lecz w 35. minucie Herikh Mkhitaryan uderzył głową i tym samym przełamał niemoc swojego zespołu. W pierwszej połowie wynik na 2:0 podwyższył jeszcze Edin Dżeko.

W drugiej połowie do siatki ponownie trafił Dzeko. W końcówce spotkania wynik na 4:0 ustalił Romelu Lulaku, który pięć minut wcześniej pojawił się na placu gry.

Inter Mediolan ma już miejsce w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Zwycięstwo Włoch oznacza, że FC Barcelona oficjalnie „spada” do Ligi Europy i wiosną zagra w fazie pucharowej drugiej w hierarchii ligi europejskiej.