LM: Bayern wyeliminował PSG!

Drużyna Juliana Nagelsmanna potwierdziła swoją przewagę nad PSG i wyeliminowała francuską drużynę z Ligi Mistrzów. Bawarczycy wygrali 2:0.

{zajawka{

Pierwszą bramkę dla drużyny Die Roten zdobył Eric Maxim Choupo-Moting. W 61. minucie Kameruńczyk trafił do praktycznie pustej bramki po podaniu Leona Goretzki. Olbrzymi błąd przy stracie tego gola popełnił Marco Verratti. Włoch stracił piłkę tuż przy własnym polu karnym.

Choupo-Moting mógł otworzyć wynik meczu kilka minut wcześniej, ale jego trafienie z 52. minuty nie zostało uznane z powodu spalonego.

Swój wkład w dzisiejsze zwycięstwo mieli nie tylko gracze ofensywni, ale również defensorzy. Świetną interwencją popisał się na przykład Matthijs de Ligt. Niderlandzki stoper wybił futbolówkę z linii bramkowej. 23-latek tym samym uratował skórę swojej drużynie oraz bramkarzowi Yannowi Sommerowi, który mógł słono zapłacić za swoją nieodpowiedzialność.

Wynik meczu ustalił w 90. minucie Serge Gnabry. Niemiec dostał podanie od Joao Cancelo i w sytuacji sam na sam pokonał Gianluigiego Donnarummę, dzięki czemu przypieczętował zwycięstwo Bawarczyków.

To już kolejny rok, w którym Messi, Mbappe i spółka nie zdobędą Ligi Mistrzów. Czy w obliczu następnego niepowodzenia gwiazdorski duet z Paryża zdecyduje się opuścić PSG?

Bayern swojego rywala w ćwierćfinale pozna 17 marca. Wtedy odbędzie się losowanie tej fazy rozgrywek.