Liverpool wygrywa hit [zapis relacji]

Zapraszamy do relacji na żywo z meczów szóstej, a zarazem ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzisiejszego wieczoru poznamy rozstrzygnięcia w grupach A, B, C i D!

KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

Multirelację LIVE prowadzi: Kacper Czuba

Grupa A:
21:00, Liverpool FC – SCC Napoli 2:0 (0:0) (Salah 85′, Nunez 90+10′)
21:00, Glasgow Rangers – Ajax Amsterdam 1:3 (0:2) (Tavarnier 87′ – Berghuis 4′, Kudus 29′, Conceicao 89′)

Grupa C:
21:00, Bayern Monachium – Inter Mediolan 2:0 (1:0) (Pavard 32′, Choupo-Mouting 72′)
21:00, Viktoria Pilzno – FC Barcelona 2:4 (0:2) (Chory 52′, 63′ – Alonso 6′, Torres 44′, 54′, Torre 75′)

Grupa D:
21:00, Sporting Lizbona – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0) (Gomes 39′ – Kamada 62′, Muani 72′)
21:00, Olympique Marsylia – Tottenham Hotspur 1:2 (1:0) (Mbemba 45+2′ – Lenglet 54′, Hojbjerg 90+5′)

23:02 KONIEC. Co za FANTASTYCZNY wieczór z Ligą Mistrzów! Liverpool wygrywa hit na Anfield z Napoli, Bayern z kompletem punktów wygrywa grupę C, a Tottenham rzutem na taśmę wygrywa grupę D, choć po pierwszej połowie był za burtą w LM. Wraz z nim z grupy wychodzi Eintracht Frankfurt, który dzięki wygranej w Lizbonie wychodzą z grupy z drugiej pozycji. Piękny wieczór z piłką nożną, a my zapraszamy na kolejną multirelację live z meczów Ligi Mistrzów już jutro na naszym portalu. Dziękuję za wspólnie spędzony czas! Dobranoc!

23:00 GOOOOOOOL! CO ZA FANTASTYCZNY ZWROT AKCJI W MARSYLII! W piątej minucie doliczonego czasu gry Pierre-Emile Hojbjerg strzela gola dla Kogutów i tym samym zapewnia swojej drużynie zwycięstwo we Francji i całej grupie D. Tottenham przebył w 45 minut w Marsylii z piekła do nieba. Fantastyczny wieczór z Ligą Mistrzów.

22:57 Liverpool podwyższa prowadzenie! Darwin Nunez dobił piłkę do bramki z najbliższej odległości i po analizie wozu VAR strzela drugiego gola dla The Reds. Podopieczni Jurgena Kloppa wygrywają hit 6. kolejki LM 2:0 i awansuje z grupy z 2. pozycji. Grupę wygrywają zawodnicy z Neapolu.

22:55 Koniec spotkania w Lizbonie! Eintracht wygrywa 2:1 i niezależnie od losów spotkania w Marsylii melduje się w 1/8 finału Ligi Mistrzów!

22:54 Zakończyło się również starcie w Monachium, gdzie Bayern pokonał Inter 2:0 i z kompletem punktów awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów jako zwycięzca grupy C.

22:53 Zakończyło się też starcie w Glasgow! Ajax wygrał 3:1 i na wiosnę będzie występował w Lidze Europy.

22:51 Koniec spotkania w Pilznie. Duma Katalonii żegna się z Ligą Mistrzów wygraną 4:2 z miejscową Viktorią.

Bardzo dużo się na stadionie Marsylii. Podopieczni Igora Tudora wciąż mają szanse na awans, ale aby tego dokonać muszą pokonać Tottenham:

22:48 Coraz bliżej końca spotkań we wtorkowy wieczór. Najdłużej pogramy w Marsylii, gdzie mamy dopiero 85. minutę spotkania, a przez to najpóźniej poznamy ostateczną kolejność drużyn w tabeli grupy D!

22:47 Szybka odpowiedź Ajaxu! Francisco Conceicao minutę po wejściu na boisko podwyższa prowadzenie swojej drużyny w Glasgow!

22:46 Podwójna zmiana w Napoli – Raspadori i Simeone w miejsce Oshimena i Ndombele.

22:44 Łapie kontakt Glasgow Rangers! James Tavarnier daje swoim kolegom nadzieję na korzystny rezultat we wtorkowy wieczór.

22:43 GOL NA ANFIELD! Liverpool wychodzi na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej wyskoczył Darwin Nunez, który oddał mocny strzał głową. Próbę Urugwajczyka jeszcze wybronił Meret, ale do piłki dopadł Salah i wpakował ją do siatki!

22:41 Napoli, Liverpool, Bayern, Inter, Eintracht i Tottenham – na ten moment te zespoły są w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zmienić się mogą jedynie ostatnie dwa zespoły.

22:39 Piotr Zieliński na boisku! Polak zmienił w 83. minucie spotkania Stanislava Lobotkę. Ponadto też za Kwaratskhelię na boisku pojwił się Eljif Elmas.

22:38 Wciąż czekamy na pierwszego gola w Liverpoolu. Gospodarze starają się, próbują skonstruować akcję bramkową, ale nie mają pomysłu na złamanie neapolitańskiej defensywy.

22:35 Do kompletu osiemnastu punktów w sześciu spotkaniach w fazie grupowej zmierza Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec podwyższają prowadzenie w starciu z Interem za sprawą gola Erica Maxima-Chuopo Moutinga.

22:33 NIE-WIA-RY-GO-DNE! Mamy nowego wirtualnego lidera grupy D! Randal Kolo Muani w 72. minucie spotkania wyprowadza Eintracht na prowadzenie w Lizbonie i na ten moment niemiecki zespół wygrywa swoją grupę, spychając na drugie miejsce Tottenham.

22:31 Barcelona podwyższa prowadzenie! Strzelcem gola Pablo Torre. Kapitalnym długim crossowym podaniem popisał się Raphinha, który wyprowadził do sytuacji sam na sam z bramkarzem Torre, który mocnym strzałem w środek bramki strzela czwartego gola dla Dumy Katalonii.

22:29 W 72. minucie spotkania na boisku pojawia się Darwin Nunez. Urugwajczyk zastąpił na boisku Curtisa Jonesa, który został nagrodzony przez kibiców The Reds brawami za swój występ.

22:27 Wiele wskazuje na to, że Napoli zwycięży w grupie A, gdyż wciąż remisuje na Anfield 0:0 w 72. minucie spotkania, a przypomnijmy, iż jeśli The Reds chcą wygrać grupę, to muszą pokonać Neapolitańczyków różnicą co najmniej czterech trafień we wtorkowy wieczór.

22:25 Tottenham jeszcze dwadzieścia minut temu był za burtą w Lidze Mistrzów, teraz jest ponownie liderem grupy. Za to właśnie kochamy piłkę nożną, Ligę Mistrzów – wszystko może wywrócić się do góry nogami w lada moment!

22:22 Ależ dramaturgia w grupie D! Teraz to Tottenham jest wirtualnym liderem grupy! Wszystko to za sprawą wyrówania Eintrachtu w Lizbonie, do którego doprowadził Japończyk Daichi Kamada.

22:21 Viktoria się nie poddaje! Tomas Chory kompletuje dublet i sprawia, że mistrzowie Czech wciąż są w grze o punkty we wtorkowy wieczór!

22:19 Koguty wracają do gry! Clement Lenglet wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu Ivana Perisicia i Francuz doprowadza do wyrównania w Marsylii! W tym momencie to Tottenham jest w 1/8 finału, a Marsylia jest za burtą w Lidze Mistrzów!

22:17 Ożywiło nam się spotkanie na Anfield po nieuznanej bramce dla gości. Wzrosła liczba akcji strzeleckich z obu stron, a przede wszystkim większa jest intensywność tego starcia w drugiej połowie gry.

22:16 Kudus trafił do siatki, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej zawodnika Ajaxu.

22:13 Przez chwilę Napoli było na prowadzeniu! Kwicha Kwaratskhelia świetnie dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Leo Oestigaard, który strzałem głową zdobył bramkę. Jednak analiza VAR wykazała, że norweski stoper był na pozycji spalonej. Radość kibiców na Anfield uzasadniona.

22:10 Gol za golem! Tomas Chory strzelił gola kontaktowego dla Viktorii Pilzno, ale 62 sekundy później dublet skompletował Ferran Torres. Barcelona prowadzi 3:1.

22:07 Tego wieczoru padło na razie siedem goli na sześciu stadionach. Wciąż czekamy na otwarcie worka z bramkami w Liverpoolu.

22:05 Zmiana w składzie Liverpoolu – w miejsce kontuzjowanego Milnera na boisku pojawia się Harvey Elliott.

22:03 Trenerzy obu drużyn nie zdecydowali się na zmiany w przerwie, przez co Piotr Zieliński wciąż jeszcze nie pojawił się na boisku we wtorkowy wieczór na Anfield.

22:01 POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY!

Już za chwilę początek pierwszych połów na poszczególnych stadionach. Osiem minut było doliczone do pierwszej części gry w Marsylii, przez co drugie czterdzieści pięć minut rozpocznie się nieco później niż na innych arenach piłkarskich.

Piłkarskie szachy oglądamy też w Liverpoolu, gdzie ewidentnie obie drużyny nie miały parcia na zdobywanie bramek w pierwszej części gry:

Sporo merytorycznej krytyki dotyczącej gry Tottenhamu w pierwszej połowie w Marsylii. Koguty przegrywają po pierwszej połowie 0:1 i jeśli chcą wywalczyć awans to będą musieli doprowadzić do wyrównania:

21:52 Koniec pierwszych połów we wszystkich starciach. Remis na Anfield, Bayern prowadzi z Interem, Tottenham po pierwszych 45 minutach odpada z Ligi Mistrzów. Będzie się działo w drugich czterdziestu pięciu minutach rywalizacji na sześciu stadionach.

21:47 GOOOOOL W MARSYLII! Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Chancel Mbemba wykorzystuje dobre podanie Jordana Vereouta i dzięki temu Olympique Marsylia prowadzi! Tym samym francuski zespół jest wirtualnym wiceliderem grupy, a Koguty spadają na trzecie miejsce!

21:46 Koniec pierwszej połowy w Liverpoolu. Na Anfield mamy bezbramkowy remis, aczkolwiek minimalnie lepiej prezentują się gospodarze. Liczymy jednak na lepszą drugą połowę w tym starciu i na wejście z ławki Piotra Zielińskiego w barwach Napoli!

21:44 Gol dla Barcelony! Jordi Alba świetnie wgrał piłkę z lewego skrzydła w pole karne, a tam dobrze był ustawiony Ferran Torres, który mocnym strzałem z bliskiej odległości podwyższa prowadzenie Dumy Katalonii!

21:42 Świetną sytuację sam na sam z bramkarzem miał Mohamed Salah, ale piłkarz Liverpoolu był jednak na pozycji spalonej.

21:40 GOOOL W LIZBONIE! Sporting Lizbona wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Artur Gomes, który wykorzystał zamieszanie w szeregach obrony Eintrachtu i strzałem z bliskiej odległości otwiera wynik spotkania! Sporting wirtualnym liderem grupy D!

21:38 W najciekawszej grupie D, w której nikt nie jest jeszcze pewny awansu, po 38 minutach gry mamy status quo, a to oznacza, że w 1/8 finału znajdzie się wtedy Tottenham i Sporting Lizbona.

21:36 Żółtą kartką za faul na Lobotce został ukarany stoper Liverpoolu – Ibrahima Konate.

21:35 Ożywiło nam się nieco starcie w Liverpoolu, oba zespoły mają swoje sytuacje, a gra co chwila przenosi się spod jednej bramki pod drugą.

21:33 Kolejne gole tego wieczoru już padły, liczymy na kolejne trafienia!

21:32 Bayern na prowadzeniu! Strzelcem gola Benjamin Pavard. Francuski obrońca bardzo dobrze wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i mocnym strzałem głową pokonał Andrę Onanę. Mistrzowie Niemiec na prowadzeniu!

21:30 Ajax podwyższa prowadzenie! Mohamed Kudus gra dzisiaj bardzo dobre spotkanie i do asysty przy golu Berghuisa dokłada bramkę.

21:29 Świetna okazja Thiago, jeszcze lepsza obrona Mereta! Hiszpański pomocnik dostał dobre podanie od Salaha tuż zza linii pola karnego, ale włoski bramkarz nie dał się zaskoczyć.

21:28 To z pewnością jest wyjątkowy wieczór dla Trenta Alexandra-Arnolda. Młody boczny obrońca The Reds rozgrywa dzisiaj swoje 50. spotkanie w Lidze Mistrzów:

21:26 To nie będzie zbyt dobry wieczór dla piłkarzy i fanów Atletico:

21:24 W Marsylii przewagę w niemalże każdym elemencie mają gospodarze (strzały 4:0, posiadanie piłki: 68-32%), ale na razie piłkarze francuskiego zespołu są nieskuteczni i wciąż są na ostatnim miejscu w swojej grupie.

21:22 Spokojniejsze tempo meczu w ostatnich minutach. Gra toczy się przede wszystkim w środku pola.

21:20 Zbyt mocne podanie Ndombele do Politano i grę od autu wznawiają gospodarze.

21:19 Liverpool gra w pierwszych dwudziestu minutach spotkania lepiej od swoich rywali, ale zawodnicy The Reds nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką Mereta.

21:17 Tym razem swojej szansy szukali The Reds, ale dośrodkowanie Salaha wyłapał Meret.

21:16 Kwaratskhelia dośrodkował piłkę z lewego skrzydła w pole karne Liverpoolu, ale doskonale ustawiony był van Dijk i wybiciem piłki głową oddalił zagrożenie.

21:15 Na razie bramki padły na dwóch stadionach. Czekamy na kolejne trafienia, zwłaszcza w hitowych starciach w Liverpoolu i Monachium.

21:13 Dobry pressing Jonesa i Di Lorenzo wybija piłkę na aut na własnej połowie.

21:11 Swoją szansę na gola mógł mieć Liverpool, ale na spalonym wcześniej był Curtis Jones.

21:10 Teraz to Neapolitańczycy są dłużej przy piłce i cierpliwie starają sobie wykreować okazję bramkową.

21:08 Pada w polu karnym Liverpoolu Kwicha Kwaratskhelia, ale sędzia nakazał grać dalej! Wydaje się, że jest to dobra decyzja.

21:06 Na prowadzeniu jest już też FC Barcelona! Marcos Alonso otwiera wynik spotkania w Pilznie!

21:04 Mamy pierwszą bramkę w środowy wieczór! Ajax wychodzi na prowadzenie w Glasgow! Strzelcem gola Steven Berghuis.

21:03 Dużo walki od początku spotkania na Anfield. Gospodarze już od samego początku spotkania dążą do narzucenia swoich warunków gry.

21:01 Próbował prawym skrzydłem boiska okazję bramkową wypracować James Milner, ale został powstrzymany przez Tanguya Ndombele.

21:00 ZACZYNAMY!

20:57 Bardzo wartym uwagi starciem może być potyczka Sportingu Lizbona z Eintrachtem Frankfurt. Jak to śpiewał kiedyś zespół ABBA: The Winner Takes It All!, tak obie ekipy rywalizują dzisiaj o wyjście z grupy i awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów mając po siedem punktów na koncie.

20:54 Już za chwilę pierwszy gwizdek w sześciu wtorkowych starciach Ligi Mistrzów! Zapowiada się kapitalny wieczór z europejską piłką na najwyższym poziomie!

20:51 Tak padła ostatnia bramka Atletico w tym sezonie w europejskich pucharach. Trzeci zespół ostatniego sezonu La Liga będzie mógł się teraz w pełni skupić na rozgrywkach ligowych:

20:49 Tak z kolei w drodze na stadion przed ważnym meczem z Tottenhamem wspierali swoją drużynę fani Olympique Marsylia:

20:48 Warto dzisiejszego wieczoru spoglądać uważniej na potyczki w grupie D, gdyż każda z czterech drużyn w niej rywalizujących ma szanse na awans. Liderem grupy jest Tottenham z 8 punktami na koncie. Po siedem oczek mają z kolei Sporting i Eintracht, a tabelę zamykają wicemistrzowie Francji z sześcioma punktami na koncie.

20:46 Dzisiejszego wieczoru z Ligą Mistrzów żegna się FC Barcelona. Duma Katalonii, która zagra na wiosnę w Lidze Europy, w związku z tym zagra w Pilznie w osłabionym składzie. Do Czech z drużyną nie polecieli Robert Lewandowski, Jules Kounde czy Eric Garcia, a tylko na ławce rezerwowych znajduje się bramkarz Marc-Andre Ter Stegen.

20:44 Tymczasem spójrzmy na wyjściowe ustawienie Interu Mediolan na starcie z Bayernem Monachium. Wicemistrzowie Włoch w silnym zestawieniu rozpoczną spotkanie z mistrzami Niemiec:

20:42 Zespół ze stolicy Hiszpanii przegrał w Portugalii z Porto 1:2 i wskutek remisu Bayeru z Club Brugge zajmuje ostatnie, czwarte miejsce w grupie. Grupę wygrywa Porto, drugie jest Club Brugge, a trzeci Bayer. To będą nerwowe dni w Madrycie, a posada trenera Diego Simeone nie jest z pewnością tak stabilna jak jeszcze jakiś czas temu.

20:40 SENSACJA! ATLETICO MADRYT NA WIOSNĘ NIE ZAGRA W EUROPEJSKICH PUCHARACH!

20:38 My tymczasem poznajmy pierwsze jedenastki na drugie ciekawie zapowiadające się starcie tego wieczoru w Monachium. Trener gospodarzy Julian Nagelsmann świadomy wygrania grupy zdecydował się na roszady w składzie:

20:36 Tymczasem zakończyło się spotkanie w Leverkusen, gdzie Bayer bezbramkowo zremisował z Club Brugge. Ten wynik sprawia, że przy bliskiej porażce Atletico, Aptekarze na wiosnę wystąpią w Lidze Europy.

20:35 Tak z kolei prezentuje się pierwsza jedenastka aktualnego lidera włoskiej Serie A. Piotr Zieliński zawody na Anfield zacznie z poziomu ławki rezerwowych.

20:33 Tymczasem poznajmy składy na hit dzisiejszego wieczoru – na Anfield Liverpool zmierzy się z Napoli. Trener gospodarzy Jurgen Klopp desygnował na to spotkanie takie zestawienie:

20:32 Już o 18:45 rozpoczęły się dwa spotkania w grupie B. Oba zmierzają już do końca – w Portugalii FC Porto prowadzi 2:0 z Atletico Madryt, a w Leverkusen Bayer bezbramkowo remisuje z Club Brugge. Te wyniki sprawiają, że Porto wygrywa grupę, a Atletico Madryt na wiosnę nie zagra nawet w Lidze Europy!

20:30 Witamy w multirelacji LIVE z meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów! We wtorkowy wieczór poznamy ostateczne rozstrzygnięcia i końcowy układ tabeli w grupach A-D! Dzisiejszego wieczoru czekają nas dwa ciekawe hity – na Anfield Liverpool zmierzy się z Napoli Piotra Zielińskiego. Z kolei na Allianz Arena w Monachium pewny wygrania swojej grupy Bayern zmierzy się z Interem Mediolan.