2024.10.27 Bialystok Pilka nozna PKO Ekstraklasa sezon 2024/2025 13. kolejka rozgrywek Jagiellonia Bialystok (zolto-czerwone) - Korona Kielce N/z zawodnicy Jagiellonii ciesza sie z gola Foto Michal Kosc / PressFocus
2024.10.27 Bialystok Football Polish PKO Ekstraklasa season 2024/2025 Jagiellonia Bialystok - Korona Kielce Credit Michal Kosc / PressFocus

Jagiellonia kontynuuje zwycięski marsz. Mistrz Polski zdobywa kolejne trzy punkty

Koronie Kielce nie udało się podbić twierdzy w Białymstoku. Jagiellonia Białystok wygrała swoje dziewiąte spotkanie w tym sezonie i awansowała na drugie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasa.

Jagiellonia Białystok nie dała żadnych szans Koronie Kielce w niedzielnym starciu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Mistrz Polski był faworytem i pewnie pokonał Koronę 3:1 przed własną publicznością.

Mecz znakomicie zaczął się dla Dumy Podlasia, która już w 9. minucie meczu objęła prowadzenie po trafieniu Nene. W pierwszej połowie optyczna przewaga należała jednak do graczy Korony, którzy częściej operowali piłką, ale do przerwy nie udało im się trafić do siatki.

Tuż po przerwie Adrian Dalmau skorzystał z dośrodkowania Pięczka i uderzeniem głową doprowadził do remisu, który trwał… minutę. Dosłownie chwilę Adrian Dieguez fantastycznym podaniem uruchomił Imaza. Hiszpan wyszedł sam na sam z bramkarzem Korony i wykorzystał sytuację.

Gola przypieczętowującego trzy punkty dla Jagi zdobył Darko Churlinow w 67. minucie. Reprezentant gospodarzy technicznym wolejem precyzyjnie zmieścił piłkę w siatce.

Jagiellonia awansowała na drugie miejsce w tabeli ligowej. Korona Kielce jest na drugim południu tabeli, plasując się na 15. miejscu i ociera się o strefę spadkową.