Inter pokonał Milan [zapis relacji na żywo]

Inter pokonał Milan i awansował do finału Ligi Mistrzów. Oto zapis relacji na żywo.

Lautaro Martinez zdobył bramkę, która pogrzebała nadzieję Milanu.

90+3′ – Koniec! Inter pokonuje Milan i awansuje do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z lepszym z pary Real Madryt – Manchester City.

90+1′ – Arbiter doliczył 3 minuty.

84′ – Kolejne zmiany w Interze. Schodzą Martinez i Baerlla, wchodzą Correa z Gagliardini.

81′ – Żółta kartka dla Krunicia, który faulował Calhanoglu.

79′ – Maignan obronił próbę lobu Martineza.

76′ – Dwie zmiany w Milanie. Origi i Saelemaekers zastąpili Diaza oraz Messiasa.

74′ – Gol dla Interu! Argentyńczyk otrzymał podanie od Lukaku i trafił do siatki z bocznego sektora pola karnego. Gospodarze prowadzą w dwumeczu 3:0.

69′ – Zgranie głową Leao, ale szybszy od Messiasa był Onana.

66′ – Podwójna roszada w drużynie Interu. Lukaku zastępuję Dżeko, a Gosens – Dimarco.

64′ – Schodzi Thiaw, wchodzi Kalulu.

61′ – Pół godziny nadziei Milanu. Rossoneri nie przybliżają się do odrobienia straty, po przerwie jeszcze nie oddali strzału.

56′ – Thiaw przerywa faulem kontrę Interu, za co ogląda żółtą kartkę.

52′ – Spokojny początek drugiej części gry, ze wskazaniem na Inter, który kontroluje mecz.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta. 45 minut nadziei Milanu.

45+3′ – Koniec pierwszej połowy. Inter 0:0 Milan.

45+1′ – Sędzia doliczył 3 minuty.

43′ – Zmiana w Interze. Kontuzjowanego Mkhitaryana zastąpił Brozović.

41′ – Martinez ze skraju pola karnego, mocno i niecelnie.

39′ – Odpowiedź Interu i kapitalna parada Maignana. Było groźnie po rzucie wolnym z głębi pola.

38′ – Dobra akcja indywidualna Leao, zakończona strzałem. Piłka minęła słupek.

30′ – Po dwóch kwadransach nadal 0:0.

27′ – Inter przejął i inicjatywę i wywalczył serię rzutów rożnych, z których nic jednak nie wynikło.

23′ – Dwa strzały Mkhitaryana w krótkim odstępie czasu. Jeden zablokowany, drugi niecelny.

19′ – Spokojniejszy fragment gry. Inter odparł napór Milanu.

13′ – Maignan znakomicie zatrzymał futbolówkę po uderzeniu rywala, ale i tak był spalony. Dużo dzieje się w pierwszym kwadransie, lecz goli nie ma.

11′ – Kolejna szansa Interu. Diaz miał piłkę w okolicach jedenastego metra, ale po jego – zbyt lekkim – strzale piłka wylądowała w dłoniach Onany.

10′ – Groźnie w szesnastce Interu. Giroud zgrał piłkę głową w pole bramkowe, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji.

7′ – Barella uderzył zza pola karnego, ale zdecydowanie za wysoko.

5′ – Silny strzał Hernandeza z dużego dystansu. Piłka przeleciała nad poprzeczką, ale postraszyła Onanę.

3′ – Pierwszy strzał meczu. Dżeko uderzył mocno, ale nawet gdyby trafił, sędzia nie uznałby gola. Wcześniej faulował Barella.

2′ – Dwie minuty i dwa faule na Hernandezie. Oba w strefie obronnej Milanu.

1′ – Zaczęli! Pierwsze kopnięcie piłki należało do Interu, a konkretnie Martineza.

20:50 – Milan przegrał w bieżącym sezonie każdy z czterech meczów, w których nie mógł wystąpić Rafael Leao. Nic dziwnego, że tak mocno zależało mu na powrocie Portugalczyka do zdrowia.

20:45 – A w takim zestawieniu na murawie pojawi się Milan:

20:40 – Skład Interu prezentuje się następująco: