Inter o krok od finału Ligi Mistrzów! [zapis relacji]

W grze o najcenniejsze europejskie klubowe trofeum pozostały już tylko cztery drużyny. Wśród nich są dwa zespoły z Włoch – Milan i Inter, które stoczą derbowy dwumecz o awans do wielkiego finału. Dzisiejszego wieczoru czas na pierwszy akt tej rywalizacji!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

AC Milan – Inter Mediolan 0:2 (0:2)
Bramki: Dżeko 8′, Mkhitaryan 11′
Żółte kartki: Krunić, Tomori (Milan) – Mkhitaryan (Inter)
Składy:
Milan: Maignan – Calabria (82′ Kalulu), Kjaer (59′ Thiaw), Tomori, Hernandez – Tonali, Krunić – Saelemaekers (60′ Origi), Bennacer (18′ Messias), Brahim Diaz (82′ Pobega), Giroud
Inter: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Calhanoglu (78′ Gagliardini), Mkhitaryan (63′ Brozović), Dimarco (70′ De Vrij) – Martinez (78′ Correa), Dżeko (70′ Lukaku)

KONIEC SPOTKANIA. Inter wygrywa pierwsze derbowe starcie 2:0 i jest bliżej finału Ligi Mistrzów! Wicemistrzowie Włoch byli dzisiaj drużyną lepszą i zasłużenie zwyciężyli w tym spotkaniu. Natomiast gracze Milanu mają sporo do poprawy przed rewanżem, a przede wszystkim mistrzowie Włoch muszą liczyć na powrót do gry po kontuzji lidera ofensywy w postaci Rafaela Leao. Rewanżowe starcie na San Siro we wtorek, 16 maja o godzinie 21:00, a ja serdecznie dziękuję za śledzenie relacji i do zobaczenia przy okazji kolejnych starć. Dobranoc!

90+5′ Faul Kalulu, rzut wolny dla Interu.

90+4′ Piłkarze Interu wznowili grę z autu po nieudanej akcji bocznym sektorem boiska gospodarzy.

90+3′ Przerwana gra, gdyż na boisku leży Roberto Gagliardini

90+2′ Pierwszy celny strzał Milanu w tym meczu! Jednak strzał Tomasso Pobegi ze spokojem wybronił Andre Onana.

90+1′ Do regulaminowego czasu gry drugiej połowy arbiter doliczył cztery minuty.

90′ Gracze Interu mieli rzut wolny, ale po dośrodkowaniu w pole karne pewnie chwycił piłkę Maignan.

89′ Denzel Dumfries z udaną interwencją w defensywie wymusza dzisiaj kolejne przewinienie gracza rywala.

88′ Szukał okazji na kontratak Inter, ale piłka wylądowała w dłoniach Maignana.

87′ Przez chwilę na boisku leżał Bastoni, ale Włoch będzie kontynuował grę.

86′ Gospodarze w ataku pozycyjnym mają już coraz mniej czasu, aby strzelić chociaż gola kontaktowego.

85′ Strzał Theo Hernandeza poleciał wysoko, ale to bardzo wysoko ponad bramką. Słaby mecz Francuza w środowy wieczór.

84′ Rzut wolny w okolicach trzydziestu metrów od bramki Interu dla gospodarzy.

83′ Barella świetnie wyprowadził Roberto Gagliardiniego doprowadził do świetnej sytuacji na gola na 0:3, ale pomocnik Interu chciał sobie przełożyć piłkę na drugą nogę, co wykorzystali defensorzy Milanu i zabrali mu futbolówkę!

82′ Ostatnie zmiany również w zespole Milanu – Tomasso Pobega oraz Pierre Kalulu w miejsce Brahima Diaza oraz Davide Calabrii.

81′ Mattia Darmian udanie zablokował strzał Juniora Messiasa, a piłka po uderzeniu gracza Milanu wylądowała w dłoniach Andre Onany.

81′ Inter mógł zaskoczyć rywala kontratakiem, ale w porę powstrzymany przez stoperów Milanu został Joaquin Correa

79′ Spokojniejsze ostatnie minuty spotkania, gdzie to goście po wejściu Lukaku mieli swoją szansę, aby podwyższyć prowadzenie w tym meczu.

78′ Ostatnie zmiany w zespole gości – Roberto Gagliardini i Joaquin Correa meldują się na boisku w miejsce Hakana Calhanoglu oraz Lautaro Martineza.

77′ Zablokowany strzał Hakana Calhanoglu

75′ Bez większego zagrożenia w polu karnym Milanu po rzucie rożnym rozegranym przez gości.

74′ Zablokowany strzał Mattii Darmiana przez Malicka Thiawa i rzut rożny dla piłkarzy Interu.

73′ Dośrodkowanie Theo Hernandeza ląduje wprost w rękach Andre Onany

72′ Sandro Tonali fauluje Hakana Calhanoglu w środku pola. Rzut wolny dla Interu.

71′ Piłkarze Interu poprzez wysoki pressing starają się teraz wymusić stratę rywala na jego połowie.

70′ Podwójna zmiana w Interze – Stefan de Vrij i Romelu Lukaku w miejsce Federico Dimarco oraz Edina Dżeko.

69′ Kiks Malicka Thiawa pozbawił Milanu szansy na gola kontaktowego.

68′ Inter w ataku pozycyjnym stara się uspokoić boiskową sytuację, gdzie przez ostatnie minuty przeważał Milan. Francesco Acerbi uderzył z dystansu i trafił wprost w ręce Maignana.

67′ Dośrodkowanie Sandro Tonalliego w pole karne gości wybite przez obrońców Interu.

66′ Zablokowane dośrodkowanie Brahima Diaza, rzut rożny dla gospodarzy.

65′ Szukał Diaza w polu karnym Interu Divock Origi, ale podanie Belga było niedokładne.

64′ Fikayo Tomori ukarany żółtą kartką za faul w środku pola na Edinie Dżeko.

64′ Słupek! Sandro Tonali był bliski gola kontaktowego po składnie rozegranej akcji przez Milan! Gospodarze szukają gola wyrównującego.

63′ Zmiana w zespole gości, który wzmacnia środek pola – Marcelo Brozović w miejsce Henricha Mkhitaryana

61′ Bardzo dobry mecz rozgrywa dzisiaj Federico Dimarco, który przed chwilą świetnie zabrał piłkę spod nóg rozpędzającego się Rade Krunicia

60′ Gospodarze w ataku pozycyjnym, ale w dalszym ciągu brakuje im pomysłu na zmuszenie Andre Onany do wymagającej interwencji.

59′ Podwójna zmiana w zespole Milanu – Malick Thiaw i Divock Origi pojawiają się na placu gry w miejsce Simone Kjaera oraz Alexisa Saelemaekersa.

58′ Dośrodkowanie w pole karne Interu Saelemaekersa ląduje wprost w dłoniach Andre Onany.

58′ Dobra interwencja Simone Kjaera, który wygrał pojedynek biegowy z Lautaro Martinezem.

57′ Inter wciąż prowadzi, ale w ich grę wkrada się nerwowość, przez co w prosty sposób nieraz oddają piłkę rywalom.

56′ Dobra pozycja, ale słabe wykonanie. Sandro Tonali oddał wyraźnie niecelny strzał z dystansu.

55′ Faulowany Oliver Giroud, piłka dla gospodarzy.

54′ Bez większego zagrożenia po rozegraniu rzutu rożnego przez Inter pod bramką Milanu. Hakan Calhanoglu nie zdołał dobiec do piłki zagranej przez Lautaro Martineza

53′ Mike Maignan! Świetna parada Francuza, który doskonale wybronił strzał wychodzącego po podaniu Bastoniego do okazji sam na sam Edina Dżeko! Rzut rożny dla gości.

52′ Piłkarze Interu po niezbyt dobrych ostatnich minutach starają się uspokoić sytuację rozgrywając piłkę w ataku pozycyjnym.

51′ Świetna akcja Milanu! Sandro Tonali świetnie wyprowadził na dobrą pozycję do strzału na prawym skrzydle Juniora Messiasa, ale jego strzał techniczny poleciał obok bramki Onany!

50′ Nicolo Barella nie potrafił się zdecydować jak przyjąć piłkę na prawym skrzydle, przez co wypadła ona poza boisko.

49′ Uderzał zza linii pola karnego Brahim Diaz, ale gracz Milanu uderzył obok lewego słupka bramki Andre Onany.

48′ Faulowany Denzel Dumfries we własnym polu karnym, rzut wolny dla gości.

47′ Mistrzowie Włoch w ataku pozycyjnym już od samego początku drugiej połowy szukają swojej szansy na gola kontaktowego.

46′ Dobra interwencja w polu karnym gości Alessandro Bastoniego, który udanie wybił dośrodkowanie Theo Hernandeza

46′ Zaczynamy drugą połowę spotkania! Grę od środka rozpoczynają zawodnicy AC Milan!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Inter prowadzi 2:0 po golach Edina Dżeko i Henricha Mkhitaryana. Na razie na San Siro oglądamy koncert w wykonaniu wicemistrzów Włoch, którzy kompletnie zdeklasowali lokalnego rywala. Wracamy za kwadrans!

45+4′ Dobre dośrodkowanie w pole karne Interu Juniora Messiasa, ale żaden z graczy Milanu nie zdołał jego domknąć.

45+3′ Kompletnie nieudanie złożył się do strzału Oliver Giroud

45+1′ Żółtą kartką za dyskusję z sędzią został ukarany Rade Krunić. Pomocnik Milanu domagał się kartki dla Mkhitaryana za faul na Diazie. Ormianin ostatecznie też został napomniany żółtym kartonikiem.

45+1′ Cztery minuty doliczone przez arbitra do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania!

45′ Dobry rajd Alexisa Saelemakersa, ale w porę piłkę odebrał mu Denzel Dumfries. Później jednego z graczy Interu faulował Sandro Tonali

44′ Faulowany Brahim Diaz, rzut wolny dla Milanu.

43′ Mógł mieć okazję na gola Oliver Giroud, ale strzał Francuza został zablokowany. Chwilę później Alessandro Bastoni był faulowany przez Juniora Messiasa

42′ Milan w ataku pozycyjnym, ale gospodarze zupełnie nie mają pomysłu, jak ukąsić dobrze spisującą się defensywę rywala.

41′ Już coraz mniej czasu pozostało do końca pierwszej połowy, w której oglądamy koncert gry podopiecznych trenera Simone Inzaghiego. Mistrzowie Włoch wciąż nie dojechali na to spotkanie.

39′ Theo Hernandez fauluje Denzela Dumfriesa. Rzut wolny dla gości, a Francuz dzisiaj ma spore problemy z reprezentantem Holandii.

38′ Świetny powrót do obrony Henricha Mkhitaryana, który zabrał piłkę rozpędzającemu się w kontrze Brahimowi Diazowi

37′ Nerwowi w swoich decyzjach i wybiciach są dzisiaj piłkarze Milanu, którzy przed chwilą kolejny raz łatwo stracili piłkę.

36′ Ważna interwencja Federico Dimarco, który oddalił zagrożenie spod własnego pola karnego.

34′ Lautaro Martinez zdecydował się na strzał zza linii pola karnego, ale uderzył nieco ponad bramką! Wicemistrzowie Włoch są w gazie!

32′ A jednak nie ma rzutu karnego! Sędzia po analizie VAR cofa swoją decyzję i kartkę dla Duńczyka!

31′ Rzut karny dla Interu! Świetna akcja Lautaro Martineza, który świetnie minął Simona Kjaera i wymusił jego przewinienie. Żółta kartka dla Duńczyka!

30′ Mógł mieć swoją okazję na gola Junior Messias, ale trafił on jedynie w boczną siatkę.

29′ Sandro Tonali najpierw dobrze odebrał piłkę Hakanowi Calhanoglu, a później pomocnik Milanu wymusił przewinienie rywala.

28′ Krótka sprzeczka i przepychanka pomiędzy Brahimem Diazem a Alessandro Bastoni, ale sytuacja szybko została wyjaśniona.

27′ Rozpędzony Alexis Saelemakers wymusił faul na lewym skrzydle blisko pola karnego Interu, przez co Milan ma dogodną okazję na gola z rzutu wolnego.

25′ Faulowany w środku pola Brahim Diaz, rzut wolny dla Milanu.

24′ W dobrej dyspozycji jest dzisiaj również Edin Dżeko. Bośniak przed chwilą zdecydował się na strzał z okolicy linii pola karnego, ale uderzył nieco ponad bramką.

22′ Do tej pory w tym meczu przeważają wicemistrzowie Włoch, którzy mają już dwa gole przewagi. Piłkarze Milanu mają na ten moment problem, aby stworzyć poważne zagrożenie pod bramką Andre Onany

21′ Dośrodkowanie Federico Dimarco ląduje wprost w rękach Maignana. Dobre wejście w mecz zanotował wahadłowy Interu.

20′ Wydawało się, że blisko pola karnego gości faulowany był Sandro Tonali, ale sędzia nakazał kontynuować grę.

18′ Pierwsza zmiana w Milanie – z boiska schodzi kontuzjowany Bennacer, a w jego miejsce melduje się Junior Messias. Swoje problemy miał też Mike Maignan, ale Francuz kontynuuje na razie grę w tym meczu.

16′ Ależ dominacja Interu w tym spotkaniu! Najpierw z dystansu w słupek trafił Nicolo Barella, a później udana interwencja Mike Maignana uchroniła Milan od straty gola po strzale Mkhitaryana.

14′ Pada w polu karnym gości dwóch piłkarzy Milanu, ale Jesus Gil Manzano nie używa gwizdka. Piłka dla Interu, ale czeka nas chwilowa przerwa w grze, gdyż problemy zdrowotne ma Ismael Bennacer

13′ Dobra interwencja Denzela Dumfriesa, rzut rożny dla Milanu.

11′ GOOOL! Inter podwyższa prowadzenie! Strzelcem gola Henrik Mkhitaryan! Świetna akcja Federico DiMarco, który świetnym podaniem uruchomił Mkhitaryana, a ten przebiegł z piłką kilka metrów i mocnym strzałem w środek bramki pokonał Maignana! Mocny początek meczu w wykonaniu wicemistrzów Włoch!

10′ Dla Dżeko jest to czwarta bramka w jedenastym spotkaniu w tym sezonie w Lidze Mistrzów.

8′ GOOOL! Inter wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Edin Dżeko! Kapitalne rozegranie rzutu rożnego przez gości. Nicolo Barella fantastycznie dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Bośniak, który mocnym strzałem przy prawym słupku pokonał Maignana! Szybko otwiera nam się worek z bramkami w tym meczu!

8′ Teraz natomiast Inter rozegra rzut rożny.

7′ Rzut wolny dla wicemistrzów Włoch.

5′ Sporo niedokładności w podaniach z obu stron w pierwszych minutach meczu. Rywalizacja toczy się przede wszystkim w środku pola.

4′ Niedokładne zagranie do Hakana Calhanoglu, piłka dla gospodarzy.

2′ Goście starali się rozegrać atak pozycyjny od tyłu, ale popełnili błąd i przy piłce są teraz mistrzowie Włoch.

1′ Spóźniony Theo Hernandez fauluje Denzela Dumfriesa na prawy skrzydle. Rzut wolny dla Interu.

21:00 Zaczynamy derbową rywalizację! Grę od środka rozpoczęli piłkarze Interu!

20:58 Fantastyczna atmosfera na trybunach, a kiedy kibice krzyknęli na zakończenie hymnu głośno The Champions! można było mieć ciary. Miejmy nadzieję, że przełoży się to również na genialny spektakl na boisku.

20:56 Bohaterowie środowego widowiska już na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:55 Dzisiejsze derby Mediolanu przyciągają na trybuny wielu znanych sportowców. Na San Siro obecny jest chociażby uznany serbski tenisista Novak Djoković:

20:53 Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Hiszpan – Jesus Gil Mazano

20:52 Natomiast na taki pierwszy skład zdecydował się posłać trener wicemistrza Włoch, Simone Inzaghi:

20:50 Dziesięć minut do pierwszego gwizdka to idealny czas na prezentację głównych bohaterów dzisiejszego widowiska. W takim zestawieniu mecz rozpoczną gospodarze:

20:48 Derby Mediolanu w półfinale Ligi Mistrzów to druga taka sytuacja w historii. Wcześniej doszło do tego w roku 2003, kiedy to oba zespoły dwukrotnie zremisowały (0:0, 1:1). Wskutek zasady goli na wyjeździe do finału awansowali Rossoneri.

20:46 Natomiast mistrzowie Włoch są niepokonani od dziewięciu starć, a w tym czasie dwukrotnie pokonali chociażby Napoli. Z kolei w ostatni weekend pewnie pokonali u siebie Lazio Rzym 2:0 po bramkach Ismaela Bennacera oraz Theo Hernandeza

20:44 Dzisiejsi goście mają również dobrą serię w ostatnich tygodniach. Drużyna trenera Simone Inzaghiego nie przegrała żadnego z ostatnich sześciu swoich starć, a w pokonanym polu w tym czasie zostawiła chociażby Juventus czy Lazio Rzym. W ostatni weekend po golach Federico Dimarco i Romelu Lukaku wicemistrzowie Włoch pokonali na wyjeździe Romę 2:0.

20:41 Nieco krócej na awans do najlepszej czwórki musieli czekać rywale zza miedzy. Inter ostatni raz na tym etapie rozgrywek występował w 2010 roku. Dla obecnych wicemistrzów Włoch skończyło się to wielkim sukcesem, gdyż w finale na Santiago Bernabeu pokonali Bayern Monachium 2:0. Drużynę prowadził wówczas Jose Mourinho, a dwa gole na wagę triumfu strzelił Diego Milito

20:39 Dla Milanu to pierwszy awans do półfinału Ligi Mistrzów od 2007 roku. Wówczas włoski zespół doszedł do finału Ligi Mistrzów, gdzie pokonał Liverpool 2:1. Natomiast na etapie 1/2 finału rozgrywek okazał się lepszy od Manchesteru United.

20:37 Mistrzowie Włoch przystąpią jednak do dzisiejszego spotkania bez Rafaela Leao. Jeden z liderów ofensywy Milanu doznał urazu w ostatnim starciu z Lazio Rzym i nie zdołał się wykurować na dzisiejsze starcie. Jednak jak wskazują doniesienia medialne Leao przedłuży kontrakt i pozostanie graczem Rossonerich do czerwca 2028 roku.

20:35 W środowy wieczór dojdzie do wielkiej rywalizacji obu bramkarzy. Mike Maignan obecnie jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, a ćwierćfinale spisał się z kapitalnej strony i wieloma dobrymi interwencjami zaprowadził swój zespół do półfinału. Natomiast Onana w tym sezonie również spisuje się z dobrej strony i zdołał wygrać rywalizację o miejsce w składzie z Samirem Handanoviciem.

20:33 Oba zespoły w ćwierćfinale rozgrywek nie były stawiane w roli faworyta, ale mimo wszystko znalazły się w najlepszej czwórce rozgrywek. Mistrzowie Włoch pokonali w dwumeczu Napoli 2:1, a Inter okazał się lepszy od Benfiki Lizbona (5:3).

20:30 Witamy w relacji na żywo! Już za pół godziny pierwszy gwizdek w derbowej rywalizacji o półfinał piłkarskiej Ligi Mistrzów, gdzie AC Milan zmierzy się z Interem Mediolan. Szykuje się fantastyczne widowisko!