Gol i asysta Sebastiana Szymańskiego

Ligi w Europie Inne ligi

Siedem goli padło w sobotnim meczu Go Ahead Eagles z Feyenoordem. Najważniejszego, zwycięskiego strzelił Sebastian Szymański.

Szymański trafił za trzy punkty. (fot. FotoPyK)

Reprezentant Polski dobrze odnalazł się w Eredivisie. Po pięciu występach ma w dorobku dwa trafienia oraz trzy asysty. Wczoraj rozegrał najważniejszy jak na razie mecz w barwach nowego klubu.

Po 13 minutach Feyenoord przegrywał 0:2, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Danilo. W drugiej połowie drużyna z Rotterdamu zdobyła kolejne dwie bramki, a przy obu bezpośredni udział miał Szymański. 23-latek najpierw asystował Javairo Dilrosunowi, a potem popisał się spektakularnym golem z dystansu.

Jak się później okazało, Polak trafił na wagę zwycięstwa. Gdyby nie jego uderzenie, spotkanie zakończyłoby się remisem, ponieważ w doliczonym czasie gry rywale zdobyli trzecią bramkę.

Feyenoord zajmuje drugie miejsce w tabeli Eredivisie. Niemała w tym zasługa Sebastiana Szymańskiego.