Finał Ligi Mistrzów [zapis relacji na żywo]

Finał Ligi Mistrzów między Manchesterem City a Interem Mediolan zakończył się zwycięstwem tego pierwszego. Oto zapis relacji na żywo.

Haaland i spółka pokonali Inter.

90+5′ – Koniec! Manchester City pokonuje Inter 1:0 i wygrywa Ligę Mistrzów!

90+1′ – 5 minut nadziei – tyle doliczył Marciniak.

88′ – Wielka szansa Interu zmarnowana przez Lukaku. Ederson zatrzymał jego strzał głową z bliskiej odległości.

83′ – Lukaku fauluje i ogląda żółtą kartkę.

82′ – Roszada w drużynie City. Walker zastąpił Stonesa.

78′ – Znakomita szansa Fodena, słaby strzał z bliskiej odległości, dobra obrona Onany.

75′ – Dwie zmiany w Interze. Schodza Bastoni i Dumfries, wchodzą Gosens i Bellanova.

73′ – Płaski strzał Lukaku z pola karnego. Ederson złapał piłkę.

71′ – Dimarco w poprzeczkę! Włoch próbował przelobować Edersona głową.

68′ – Gol dla Manchesteru City! Rodri trafił do siatki po uderzeniu z obrębu pola karnego. Jest 1:0 dla The Citizens.

64′ – Szybki wypad City zakończony zablokowanym dośrodkowaniem Stonesa. Bastoni był czujny.

60′ – Niecelne uderzenie głową Diasa po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

59′ – Żółta kartka dla Barelli, który dopuścił się faulu taktycznego na Fodenie.

58′ – Nieporozumienie w obronie City doprowadziło do groźnego ataku Interu. Ederson zatrzymał jednak strzał Martineza z boku pola karnego.

56′ – Zmiana w Interze. Schodzi Dzeko, wchodzi Lukaku.

55′ – Atmosfera staje się napięta, piłkarze obu stron co rusz mają pretensje do Marciniaka za odgwizydywanie lub nieodgwizdywanie przewinień. Polak pozostaje jednak stanowczy.

51′ – Rwany początek gry po przerwie. Faule powodują sporo pauz, brakuje płynności.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta! Czy wyłoni zwycięzcę Ligi Mistrzów?

Przerwa – Jedna z najważniejszych akcji pierwszej połowy. Strzał Haalanda, obrona Onany.

45+2′ – Koniec pierwszej połowy. Manchester City 0:0 Inter Mediolan.

45+2′ – Mocny i niecelny strzał Akanjiego zza pola karnego.

45+1′ – Marciniak doliczył 2 minuty.

44′ – Manchester City nie wykorzystał rzutu wolnego z bocznej strefy boiska. Po dośrodkowaniu piłka wylądowała na aucie bramkowym.

40′ – Ostatnie 5 minut pierwszej połowy.

35′ – Koniec meczu dla De Bruyne. Belg schodzi z urazem. Zastępuje go Foden.

31′ – Belg wrócił do gry. Przynajmniej na razie.

30′ – Chwile grozy dla Manchesteru City. De Bruyne usiadł na murawie, potrzebuje pomocy medycznej.

29′ – Drugi celny strzał City. De Bruyne uderzył zza pola karnego, ale Onana łatwo złapał piłkę.

27′ – Ważna interwencja Onany, który zatrzymał strzał Haalanda z obrębu pola karnego. Było to pierwsze celne uderzenie mistrzów Anglii.

25′ – Długa sekwencja podań Manchesteru City zakończona stratą De Bruyne. Nadal jest 0:0.

20′ – Pierwsze uderzenie Interu. Brozović spróbował z dużego dystansu i bardzo się pomylił.

16′ – The Citizens też nie potrafią zresztą zagrozić bramce przeciwnika. Cierpliwie wymieniają piłkę.

10′ – Inter nie jest w stanie zawiązać ataku. Próby zagrań do przodu są niecelne, lądują za boiskiem lub pod nogami piłkarzy City.

6′ – Indywidualna akcja Bernardo. Portugalczyk wbiegł z piłką w pole karne i oddał strzał. Piłka minęła słupek.

3′ – Pierwszy strzał należał do Haalanda, który odebrał podanie w pole karne od De Bruyne. Norweg uderzył nad poprzeczką, a i tak był na spalonym.

1′ – Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka! Zaczął Inter.

20:53 – Manchester City może dziś zostać ósmym klubem w historii, który zdobędzie europejską potrójną koronę. Co ciekawe, za każdym razem, gdy Inter Mediolan wygrywał Ligę Mistrzów, pozbawiał przeciwnika szansy na skompletowanie trypletu. W 1964 roku zrobił to Realowi Madryt, w 1965 – Benfice, a w 2010 – Bayernowi Monachium.

20:50 – I jedni, i drudzy przegrali swój poprzedni finał europejskich pucharów. Manchester City w 2021 roku nie dał rady Chelsea w Lidze Mistrzów. Inter Mediolan w 2020 roku uległ Sevilli w Lidze Europy.

20:48 – Dzisiejsze spotkanie będzie pierwszym meczem pomiędzy obiema drużynami, w którym gra będzie toczyć się o stawkę. Dotąd dwukrotnie mierzyły się one towarzysko i za każdym razem padał wynik 3:0. Raz wygrali The Citizens, raz Nerazzurri.

20:45 -Jak wyglądała droga do finału w wydaniu obu drużyn?

Manchester City zajął pierwsze miejsce w tabeli grupy, w której znaleźli się również Borussia Dortmund, Sevilla i FC Kopenhaga. W fazie pucharowej pokonał kolejno: RB Lipsk, Bayern Monachium oraz Real Madryt.

Inter Mediolan zajął drugie miejsce w tabeli grupy, w której rywalizowali także Bayern, Barcelona i Viktoria Pilzno. Następnie wyeliminował Porto, Benfikę i Milan.

20:40 – Jak wyglądała droga do finału w wydaniu obu drużyn?

20:35 – Simone Inzaghi: – Jesteśmy mocno skoncentrowani i będziemy walczyć o każdy centymetr boiska. Musimy zachować skupienie i nie popełniać błędów.

20:30 – Pep Guardiola: – Mamy plan. Jeśli osiągniemy sukces, pomysł będzie dobry. Jeśli przegramy, pomysł będzie zły. Jesteśmy gotowi. Piłkarze dadzą z siebie wszystko.

20:25 – Skład Interu Mediolan:

20:20 – Skład Manchesteru City:

20:15 – Pakiet tekstów zapowiadających mecz: