El. LM: Zacięta walka w Belgradzie

Crvena Zvezda Belgrad awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Maccabi wraca do Ligi Mistrzów.

W pierwszy meczu mistrzowie Serbii przegrali 2:3 w Hajfie. Maccabi jechało więc do Belgradu z nadzieją na obronę jednobramkowej zaliczki.

Po 27 minutach gry minimalna przewaga Maccabi przeszła do historii. Aleksandar Pesić doprowadził do wyrównania w dwumeczu. Podopieczni Dejana Stankovicia poczuli krew i jeszcze przed przerwą przybliżyli się do awansu po trafieniu Mirko Ivanicia. Crvena Zvezda nie zachowała koncentracji do końca pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry gospodarze sprokurowali jedenastkę, której nie wykorzystał Dolev Haziza. Po chwili bramkę kontaktową zdobył Daniel Sundgren. Tym samym po 3/4 rywalizacji w dwumeczu było 4:4.

W 66 minucie znany z polskich boisk Milan Borjan popisał się skutecznym zbiciem piłki na poprzeczkę po strzale Pierre’a Cornuda. Wysiłki Maccabi się opłaciły. W ostatniej minucie swojaka zaliczył Milan Pavkov. Remis 2:2 okazał się zwycięski dzięki zaliczce z pierwszego meczu.

Maccabi ostatnio grało w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2009-10.