Polska Ekstraklasa

Ekstraklasa: Górnik zremisował w Bełchatowie

GKS Bełchatów zremisował na własnym stadione z Górnikiem Zabrze 1:1 w pierwszym z piątkowych spotkań otwierających 21. kolejkę Ekstraklasy.

Gospodarze prowadzili od 9. minuty po trafieniu Marcina Żewłakowa, wyrównał natomiast w 26. minucie Grzegorz Bonin i mimo że obie strony stworzyły sobie sporo okazji podbramkowych, do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Bohater meczu: Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze)
Pomocnik gości często zagrażał bramce gospodarzy po ofensywnych wejściach z prawej strony i schodząc do środka, a ostatecznie dał Górnikowi wyjazdowy remis po trafieniu z 26. minuty.

Tak padły bramki:

1:0 Żewłakow 9
Kolejna akcja gospodarzy na początku spotkania przyniosła w końcu efekt. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem obsłużył Marcina Żewłakowa Dawid Nowak. Pierwszy strzał napastnika GKS-u obronił jeszcze Adam Stachowiak, ale jego dobitka trafiła już do siatki.

1:1 Bonin 26
Goście po stracie bramki mieli sporo kłopotów w ataku, ale zdołali wyrównać. Adam Marciniak dośrodkował zbyt mocno, ale z drugiej strony boiska do piłki dopadł Michael Bemben i wrzucił ją w pole bramkowe. Uderzenie Daniela Sikorskiego obronił świetnie Łukasz Sapela, jednak skutecznie poprawił Grzegorz Bonin.