Ekstraklasa: Górnik wygrał z Cracovią

Gol Daniela Sikorskiego w 18. minucie rozstrzygnął losy rywalizacji Górnika Zabrze z Cracovią. Podopieczni Adama Nawałki w ostatnim spotkaniu 20. kolejki wygrali 1:0 i awansowali na 5. miejsce w tabeli. „Pasy” pozostały na ostatniej pozycji i wciąż tracą po cztery punkty do miejsca gwarantującego utrzymanie.

W pierwszej połowie spotkania na stadionie przy ul. Roosvelta w Zabrzu nie zobaczyliśmy zbyt wielu dogodnych okazji do zdobycia bramki. Górnik najlepszą wypracował sobie w 18. minucie i od razu objął prowadzenie. Tomasz Zahorski świetnie głową dograł do Daniela Sikorskiego, ten bardzo dobrze przyjął sobie piłkę, minął bramkarza Cracovii i spokojnym strzałem umieścił ją w bramce. Goście na stratę bramki próbowali odpowiedzieć strzałami z dystansu, ale zarówno Mateuszowi Klichowi, jak i Aleksejsiejowi Visniakovsowi brakowało precyzji.

W drugiej części spotkania pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie piłkarze „Pasów”. Vladimir Boljević bardzo mocno uderzył z około 25 metrów, ale piłka minimalnie minęła bramkę Adama Stachowiaka. W odpowiedzi w 60. minucie z dystansu strzelał Daniel Sikorski, jednak z podobnym efektem. W 74. minucie Sikorski stanął przed świetną okazją do zmiany wyniku, ale jego strzał głową fantastycznie wybronił Wojciech Kaczmarek. Napastnik Górnika w 81. minucie miał kolejną świetną szansę do podwyższenia, ale po raz kolejny znakomitą interwencją popisał się golkiper gości. W końcówce spotkania podopieczni Adama Nawałki stworzyli sobie jeszcze jedną dobrą sytuację, ale obrońcy Cracovii w ostatniej chwili zdołali zablokować strzał Roberta Jeża.

Tak padła bramka:

1:0 Sikorski 18
Zahorski świetnie głową dograł do Sikorskiego, ten bardzo dobrze przyjął sobie piłkę, minął bramkarza Cracovii i spokojnym strzałem umieścił ją w bramce.