City i Inter w półfinale Ligi Mistrzów! [zapis relacji]

Już za niespełna trzy godziny poznamy pełen skład półfinalistów Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023! Zapraszamy na relację z ostatnich dwóch ćwierćfinałowych starć, które zostaną rozegrane w środowy wieczór!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba
Środowe ćwierćfinały Ligi Mistrzów:

21:00, Bayern Monachium – Manchester City 1:1 (0:1) (Kimmich 83′ (rzut karny) – Haaland 57′) (dwumecz: 1:4)
21:00, Inter Mediolan – Benfica Lizbona 3:3 (1:1) (Barella 14′, Martinez 65′, Correa 78′ – Aursnes 38′, Silva 86′, Musa 90+5′) (dwumecz: 5:3)

To był ciekawy wieczór z Ligą Mistrzów! Dziękuję serdecznie za wspólnie spędzony czas i śledzenie relacji. Jutro już od godziny 17:45 zapraszam na multilive z meczów Ligi Konferencji Europy i Ligi Europy, gdzie od godziny 18:45 swój mecz zagra we Florencji Lech Poznań. Do zobaczenia!

Real Madryt – Manchester City, AC Milan – Inter Mediolan – tak prezentują się pary półfinałowe Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze odbędą się 9 i 10 maja, a rewanże 16 i 17 maja.

KONIEC SPOTKANIA W MONACHIUM! Manchester City w półfinale Ligi Mistrzów! Rewanżowy mecz w Monachium kończy się wynikiem 1:1, ale zaliczka z pierwszego spotkania premiuje mistrzów Anglii awansem do półfinału rozgrywek. Bawarczycy mogli powalczyć o lepszy rezultat, ale byli bardzo nieskuteczni, przez co dzisiaj kończą swój udział w Lidze Mistrzów.

90+5′ Zupełnie niecelny strzał Kinglseya Comana.

90+4′ Gospodarze walczą o zwycięstwo w tym spotkaniu. Do awansu już im brakuje jednak zbyt dużo.

90+2′ Bawarczycy w ataku pozycyjnym. Bliski gola był Sadio Mane, ale Senegalczyk nie potrafił jednak pokonać Edersona.

Koniec spotkania w Mediolanie! Inter Mediolan co prawda wypuścił zwycięstwo z rąk w ostatniej akcji spotkania, ale dzięki zaliczce z Lizbony zostaje TRZECIM PÓŁFINALISTĄ ROZGRYWEK! Derby Mediolanu w półfinale LM!

90+1′ Do regulaminowego czasu gry drugiej połowy sędzia doliczył pięć minut.

NIEBYWAŁE! Benfica w ostatniej akcji spotkania doprowadziła do remisu w Mediolanie! Strzelcem gola na 3:3 Petar Musa!

89′ Zmiana w City – Kyle Walker za Kevina De Bruyne.

88′ Faul Stanisicia na Grealishu nieopodal pola karnego Bayernu. Rzut wolny dla gości, a dla Chorwata żółta kartka za zachowanie po akcji.

86′ Żółtą kartką za niebezpieczny faul na Comanie został ukarany Aymeric Laporte. A drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką zostaje ukarany z kolei trener Thomas Tuchel. Niemiec odesłany na trybuny!

85′ To mogło być 2:1 dla gospodarzy! Jednak strzał z dogodnej pozycji Mathysa Tela poleciał wysoko nad bramką!

84′ W Mediolanie Benfica za sprawą Antonio Silvy strzeliła gola na 2:3, a w Monachium Erlinga Haalanda na boisku zmienił Julian Alvarez.

83′ GOOOL! Bayern doprowadza do remisu! Strzelcem gola Joshua Kimmich! Pewny strzał Niemca w środek bramki!

82′ Rzut karny dla Bayernu!

81′ Sędzia Clement Turpin jednak będzie sprawdzał zagranie piłki ręką przez Akanjiego w polu karnym po dośrodkowaniu Mane.

81′ Rzut rożny dla Bayernu Monachium.

80′ Zdecydowanie się nie spieszą z atakami mistrzowie Anglii, którzy koncentrują się przede wszystkim na posiadaniu piłki.

78′ Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ląduje wprost w ręce Edersona

77′ Zablokowany strzał Tela. Kolejny rożny dla Bayernu. Ostatnia zmiana w Bayernie – Stanisić w miejsce Pavarda.

77′ Dobra interwencja Rubena Diasa przy podaniu Comana. Rzut rożny dla gospodarzy.

75′ Piłka w bramce drużyny gości, ale na spalonym znalazł się wcześniej Kingsley Coman, przez co bramka nie została uznana.

Szykują nam się derby Mediolanu w półfinale Ligi Mistrzów! Inter podwyższa prowadzenie w starciu z Benficą Lizbona, Gola na 3:1 w 78. minucie spotkania strzelił Joaquin Correa, a drugą asystę notuje na koncie Federico Dimarco.

73′ Niebywałe są w tym sezonie statystyki indywidualne Erlinga Haalanda. Czy Norweg poprowadzi swój zespół w tym roku do historycznego triumfu w Lidze Mistrzów?

72′ Podwójna zmiana w Bayernie – Tel i Mueller za Choupo-Motinga i Musialę.

71′ Kolejna akcja pod polem karnym Manchesteru City, ale kolejny raz mistrzowie Anglii na spokojnie opanowują zagrożenie.

70′ W zespole mistrzów Niemiec szykuje się kolejna zmiana. Na boisku pojawi się Thomas Mueller.

69′ The Citizens ze stoickim spokojem rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym. Już tylko minuty dzielą ich od awansu do półfinału.

Tak z kolei padła bramka dla Interu Mediolan na 2:1 autorstwa Lautaro Martineza, która tak naprawdę wprowadza Mediolańczyków do półfinału rozgrywek:

67′ Zbyt lekki strzał Erika Maksima Choupo-Motinga pewnie wybronił Ederson.

66′ Holender zakończył na tym swój występ, a na placu gry zastąpił go Aymeric Laporte.

65′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż na uraz mięśniowy narzeka Nathan Ake.

64′ Strzał Joshuy Kimmicha prosto w ręce Edersona.

63′ Dwie zmiany w Bayernie Monachium. Alphonso Davies i Sadio Mane w miejsce Joao Cancelo i Leroya Sane. Uspokajamy – Mane i Sane tym razem przybili sobie piątkę.

Tymczasem w Mediolanie Inter wychodzi na prowadzenie! Do asysty Lautaro Martinez dokłada gola, który jak się wydaje stawia kropkę nad „i” w kwestii awansu wicemistrzów Włoch do półfinału Ligi Mistrzów!

61′ Dobra interwencja Dayota Upamecano po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne z rzutu wolnego.

60′ Cisza wśród kibiców gospodarzy na Allianz Arenie. Głośni są natomiast kibice The Citizens. Goście zaraz będą mieli rzut wolny blisko pola karnego Bayernu, a żółtą kartką napomniany został Benjamin Pavard

58′ GOOOL! Manchester City wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Erling Haaland. Kapitalny kontratak City. Kevin De Bruyne wyprowadził Haalanda do świetnej sytuacji na gola. Norweg wykorzystał poślizgnięcie się Upamecano i pokonał strzałem przy prawym słupku Sommera. Góście o krok od półfinału rozgrywek!

57′ Kingsley Coman! To mógł być gol Francuza, ale świetnie interweniował Ederson.

57′ Gospodarze walczą, przeważają, ale wciąż nie potrafią znaleźć sposobu na pokonanie Edersona.

55′ To mogła być zabójcza kontra gości, ale Erling Haaland trafił wprost w Yanna Sommera!

54′ Żółtą kartką napominany został Nathan Ake. Holender brzydko sfaulował Benjamina Pavarda.

52′ Zrobiło się groźnie pod bramką gości po stracie Rodriego w środku pola! Jednak strzał Kingsleya Comana został zablokowany!

51′ Faulowany Kevin De Bruyne. Rzut wolny dla City nieopodal pola karnego Bayernu.

50′ Fatalne dośrodkowanie Leroya Sane, ale Bawarczycy wciąż są przy piłce.

49′ Zablokowany strzał Kingsleya Comana. Rzut rożny dla Bayernu.

48′ Żadnego zagrożenia jednak nie będzie, gdyż wcześniej faulowany był jeden z graczy Bayernu.

48′ Dobre zagranie Bernardo Silvy na skrzydle. Rzut rożny dla gości.

47′ Długa akcja gości, ale ostatecznie piłka po dośrodkowaniu Nathana Ake’a wylądowała w rękach Yanna Sommera.

46′ Początek drugiej połowy rywalizacji w Monachium! Grę od środka wznawiają goście!

22:03 Zaczęła się druga połowa rywalizacji w Mediolanie. Natomiast wciąż czekamy na start drugiej części gry w Monachium.

Koniec pierwszej połowy spotkania w Monachium. Do przerwy Bayern, chociaż przeważa to wciąż remisuje z Manchesterem City. Goście mogli i tak wyjść na prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Erling Haaland. Wracamy za nieco ponad dziesięć minut!

45+3′ Awantura pomiędzy Gundoganem i Kimmichem. Żółte karki dla obu piłkarzy.

45+2′ Robi się coraz groźniej pod bramką gości! Przed chwilą dobrą sytuację miał Choupo-Moting oraz Coman, ale obaj gracze Bayernu zostali zablokowani

45+1′ Sędzia Clement Turpin doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania w Monachium.

Tymczasem zakończyła się pierwsza połowa spotkania w Mediolanie. Do przerwy Inter remisuje z Benficą 1:1, ale wciąż jest w lepszej sytuacji, dzięki dwubramkowej zaliczce z pierwszego starcia.

44′ Żółta kartka za grę na czas dla Edersona.

44′ Dobra próba Leroya Sane, ale Niemiec uderzył tuż obok prawego słupka bramki Edersona

43′ Gospodarze są coraz bliżej strzelenia gola, ale brakuje im skuteczności. Czy będą w stanie dzisiaj odwrócić jeszcze losy dwumeczu?

42′ Ederson popisał się bardzo dobrą paradą po strzale z ostrego kąta Kinglseya Comana!

42′ Nerwowi są w ostatnich minutach piłkarze Bayernu Monachium, którzy w ostatnich minutach zagrali kilka nerwowych, niepotrzebnych podań.

41′ Leroy Sane fauluje Bernardo Silvę. Rzut wolny dla The Citizens.

40′ Zawodnicy Manchesteru City starali się stworzyć zagrożenie pod bramką Bayernu, ale dobrą interwencją popisał się Leon Goretzka

39′ Uderzał zza pola karnego Joshua Kimmich, ale Niemiec źle uderzył piłkę, która poleciała wysoko nad bramką.

Tymczasem w Mediolanie Benfica doprowadziła do wyrównania! Fredrik Aursnes wpisał się na listę strzelców w 38. minucie rywalizacji!

37′ NIE MA GOLA! Erling Haaland nie wytrzymał presji i uderzył wysoko nad bramką! Bayern wciąż w grze!

35′ Rzut karny dla City! Zagranie ręką Dayota Upamecano w polu karnym po strzale Ilkaya Gundogana. Żółta kartka dla Francuza.

35′ Mogli mieć okazję na kontrę mistrzowie Niemiec, ale Leroy Sane i Jamal Musiala nieporozumieli się i akcja Bayernu spaliła na panewce.

34′ Teraz swoją akcję w ataku pozycyjnym cierpliwie budują zawodnicy Manchesteru City.

33′ Nieudane Jacka Grealisha w stronę Erlinga Haalanda, przez co Bawarczycy odzyskali piłkę.

32′ Mistrzowie Niemiec w ataku pozycyjnym. Czy przed przerwą uda się im wyjść na prowadzenie?

31′ Bez żadnego zagrożenia pod bramką Obywateli po rozegraniu rzutu rożnego przez gospodarzy.

30′ Zablokowane dośrodkowanie Benjamina Pavarda. Rzut rożny dla gospodarzy.

29′ Pada blisko pola karnego City Jamal Musiala, ale sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego dla gospodarzy!

28′ Sporo się dzieje w tym spotkaniu z obu stron, ale do tej pory w Monachium nie padły żadne bramki, co tylko stawia w coraz wygodniejszej pozycji mistrzów Anglii, którzy mają dobrą zaliczkę z pierwszego spotkania.

27′ Mistrzowie Anglii po słabszych ostatnich minutach starają się dłużej pograć piłką i uspokoić sytuację. Przed chwilą nieznacznie się w swojej próbie pomylił Nathan Ake

26′ Zaskakującym rajdem prawą stroną boiska starał się popisać John Stones, ale Anglik nie dał rady minąć graczy Bayernu.

25′ Uderzał zza pola karnego Jack Grealish, ale próbę Anglika udanie zablokował Joshua Kimmich

24′ To była kolejna świetna szansa dla gospodarzy! Jednak Goretzka źle trafił w piłkę i w dogodnej okazji uderzył wysoko ponad bramką!

22′ Uderzał z dystansu Leon Goretzka, ale piłka po uderzeniu Niemca odbiła się od jednego z graczy City, dzięki czemu dobrze mógł się ustawić i pewnie wyłapać ją Ederson.

21′ Bardzo dobra interwencja Edersona po strzale Leroya Sane z rzutu wolnego!

20′ Bardzo aktywny dzisiaj jest Kinglsey Coman. Francuz przed chwilą wymusił faul Nathana Ake i rzut wolny dla swojej drużyny blisko pola karnego gości.

19′ Sędzia przez chwilę pokazał czerwoną kartkę dla Dayota Upamecano za faul w sytuacji sam na sam z Erlingiem Haalandem, ale Norweg wcześniej znalazł się na spalonym. Oba zespoły dalej w pełnych składach. Żółtą kartką został napomniany natomiast trener Bawarczyków – Thomas Tuchel

17′ Leroy Sane!! Ależ to była okazja dla gospodarzy! Niemiec dostał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Niemiec w sytuacji sam na sam z Edersonem uderzył tuż obok prawego słupka bramki The Citizens.

15′ Ciekawa akcja gości, ale podanie Kevina De Bruyne w polu karnym Bayernu trafia wprost w ręce Yanna Sommera

14′ Wracamy do Monachium, gdzie Bayern stara się przejąć inicjatywę, ale do tej pory nie stworzy zagrożenia pod bramką rywala.

Tymczasem mamy gol w Mediolanie! Inter wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Nicola Barella, któremu asystował Lautaro Martinez. Drugi gol Włocha w tym dwumeczu!

12′ W pierwszych minutach dłużej przy piłce byli gospodarze, a w ostatnich akcjach tego spotkania w taki sposób starają się grać goście.

11′ Żółta kartka dla Joao Cancelo. Portugalczyk sfaulował groźnie Bernardo Silvę

10′ Sędzia Clement Turpin musi tonować emocje z obu stron. Przed chwilą Leon Goretzka faulował jednego z graczy mistrzów Anglii.

9′ Kolejna groźna akcja w polu karnym City, ale w porę zagrożeniu zapobiegli obrońcy The Citizens.

8′ Dośrodkowanie na Choupo-Motinga w pole karne Manchesteru City, ale Kameruńczyk nie zdołał dojść do tej piłki.

7′ Mathijs de Ligt fauluje w walce w powietrzu Kevina De Bruyne.

6′ Mistrzowie Anglii w ataku pozycyjnym starają się zaskoczyć rywala.

5′ Ruben Dias popełnił błąd techniczny niedaleko własnej bramki, ale miał szczęście, że Erik Maksim Choupo-Moting był na pozycji spalonej.

4′ Wysokim pressingiem rywala starają się zaskoczyć z kolei goście. Przed chwilą bliski popełnienia błędu był Yann Sommer.

3′ Bernardo Silva w sprytny sposób wywalczył aut dla swojej drużyny.

2′ Gospodarze już od samego początku spotkania starają się rozgrywać akcje bramkowe od tyłu, bez wybijania piłki na oślep.

1′ Zaczynamy starcie w Monachium! Grę od środka boiska rozpoczynają gospodarze!

Wciąż czekamy na pierwszy gwizdek starcia w Monachium, gdyż na boisku nie ma głównego sędziego spotkania.

21:00 Atmosfera na stadionie w Monachium jest fantastyczna. Czy kibice poniosą swoich zawodników do wielkiego comebacku w środowy wieczór?

20:58 W Monachium piłkarze obu drużyn już na boisku, czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:57 My w tej relacji dokładnie i szczegółową rywalizację będziemy prowadzić ze starcia w Monachium, ale na bieżąco będziemy starać się informować o tym, co dzieje się obecnie w Mediolanie.

20:55 Pięć minut do początku rywalizacji w ostatnich ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. Spotkanie w Monachium posędziuje Francuz Clement Turpin, a w Mediolanie mecz będzie sędziował Hiszpan Carlos del Cerro Grande

20:53 Przypomnijmy, że na zwycięzcę z pary Bayern – City czekają już mistrzowie Hiszpanii – Real Madryt. Królewscy pokonali w dwumeczu ćwierćfinałowym Chelsea 4:0. Natomiast na wygranego z rywalizacji Inter – Benfica oczekuje już mistrz Włoch – AC Milan, który ograł lidera Serie A Napoli w dwumeczu 2:1.

20:52 Z kolei w takim zestawieniu starcie od pierwszej minuty spotkania na San Siro wyjdą wicemistrzowie Włoch:

20:51 Natomiast na taką pierwszą jedenastkę zdecydował się trener Benfiki Lizbona – Roger Schmidt:

20:49 Czas z kolei na pierwszą jedenastkę gospodarzy. Trener Thomas Tuchel zdecydował się na następujące zestawienie. Czy Bawarczycy dokonają remontady?

20:47 Do pierwszego gwizdka sędziego już coraz mniej czasu, a więc czas na prezentację głównych bohaterów środowych widowisk. Trener Manchesteru City, Pep Guardiola zdecydował się na takie zestawienie:

20:45 Do tej pory w tym sezonie w Lidze Mistrzów w fazie pucharowej nie oglądaliśmy żadnej dogrywki. Czy środowy wieczór coś zmieni w tym aspekcie? W Champions League w ostatnich latach widzieliśmy drużyny, które potrafiły odrabiać wysokie straty z pierwszych spotkań w rewanżu.

20:43 Dzisiaj szykują się dwa ciekawe spotkania, choć w lepszej pozycji są zawodnicy Manchesteru City i Interu Mediolan. Podopieczni trenera Pepa Guardioli pierwszy mecz z Bayernem w ubiegły wtorek wygrali 3:0 po golach Haalanda, Rodriego i Silvy. Z kolei Inter wygrał po bramkach Barelli i Lukaku 2:0 w Lizbonie.

20:40 Witamy w relacji na żywo! Już za dwadzieścia pięć minut początek ostatnich dwóch spotkań ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Szykuje się kolejny ciekawy wieczór z europejską piłką w najlepszym możliwym wydaniu!