Zwycięstwo Romy

Roma długo męczyła się z Lecce, aż w końcu zdołała przełamać defensywę rywala. Podopieczni Jose Mourinho wygrali 2:0.

Wynik meczu już w 5. minucie mógł otworzyć Romelu Lukaku, ale Belg nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik Giallorossich strzelił zbyt słabo, aby golkiper mógł skapitulować. Nieskuteczność gospodarzy wykorzystała drużyna Roberto D’Aversy. W 72. minucie prowadzenie gościom dał były napastnik Pogoni Szczecin, Pontus Almqvist, któremu asystował Lameck Banda.

Rzymscy kibice na bramki swoich ulubieńców musieli czekać aż do doliczonego czasu gry. Najpierw do wyrównania doprowadził Sardar Azmoun. Asystę przy trafieniu Irańczyka zapisał na swoim koncie Nicola Zalewski. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Lukaku, rehabilitując się tym samym za niewykorzystaną jedenastkę.

Roma awansował na 8. miejsce w tabeli. Lecce plasuje się na 11. pozycji.