Zwycięski Bayer, zwycięski Bayern

Bez zmian na szczycie Bundesligi po 20. kolejce. Bayer pokonał Darmstadt, Bayern ograł Borussię Moenchengladbach. W przyszłym tygodniu lider i wicelider zmierzą się ze sobą bezpośrednio.

Na Bayer Leverkusen nie ma mocnych. Podopieczni Xabiego Alonso są niepokonani w bieżącym sezonie i dzisiaj podtrzymali tę passę. Aptekarze po dublecie Nathana Telli pokonali 2:0 Darmstadt i utrzymali fotel lidera Bundesligi.

W tym samym czasie drugi w tabeli Bayern nie bez problemów ograł Borussię Moenchengladbach. Thomas Tuchel i spółka byli zmuszeni gonić wynik od 35. minuty, kiedy to do siatki trafił Nico Elvedi.

Mistrzowie Niemiec zdołali jednak odwrócić losy spotkania. Tuż przed przerwą Aleksandar Pavlovcić doprowadził do wyrównania, a w drugiej połowie Harry Kane i Matthijs de Ligt przechylili szalę zwycięstwa na korzyść Bawarczyków.

Status quo przed Klassikerem. W przyszłym tygodniu Bayer zmierzy się z Bayernem. To być może najważniejszy mecz sezonu w kontekście wyścigu o mistrzostwo Niemiec.