Znakomity występ Lewandowskiego!

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona odczarowała Estadio Metropolitano i wysoko pokonała Atletico 3:0. Bohaterem meczu został Robert Lewandowski, polski napastnik zdobył gola i dorzucił dwie asysty.

Wielki mecz Roberta w Madrycie (fot. Defodi // 400mm.pl)

FC Barcelona po raz kolejny udowodniła swoją klasę, tym razem pewnie pokonując Atletico Madryt 3:0 w hicie 29. kolejki La Liga. Duma Katalonii zdominowała rywala na wyjeździe i umocniła swoją pozycję w tabeli.

Bezwzględnym bohaterem meczu został Robert Lewandowski, który zaliczył fenomenalny występ. Polski napastnik już w 38. minucie spotkania zaliczył asystę przy bramce Joao Felixa, gracz Atletico będący formalnie na wypożyczeniu w FC Barcelona trafił do siatki i otworzył wynik meczu.

Jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę otrzymał Xavi za nadmierną dyskusję z sędziami, wskutek czego szkoleniowiec Barcy został odesłany na trybuny.

W 47. minucie Lewandowski zaczarował i po świetnej akcji indywidualnej trafił do siatki bramki Atletico. Kwadrans później kapitan reprezentacji Polski asystował przy golu Fermina Lopeza, dokładając precyzyjne dośrodkowanie wprost na jego głowę. To był już trzeci gol Blaugrany w tym meczu.

Znakomita forma Roberta Lewandowskiego przed barażami o Euro to znakomita wiadomość dla reprezentacji Polski. Dobra dyspozycja kapitana może okazać się kluczowa w walce o awans na mistrzostwa Europy.

Barcelona wskoczyła na 2. miejsce w tabeli i ma stratę ośmiu oczek do Realu Madryt, jednak powoli buduje przewagę nad resztą stawki. Atletico po tym spotkaniu plasuje się na 5. pozycji.