TRNAWA 08.08.2024
ELIMINACJE DO LIGI KONFERENCJI SEZON 2024/2025 MECZ: FC Spartak Trnawa - Wisla Krakow --- PLAY- OFF QUALIFICATIONS UEFA CONFERENCE LEAGUE MATCH: SPARTAK TRNAVA - WISLA KRAKOW
NZ ANGEL RODADO

Zmarnowana szansa Białej Gwiazdy

Wisła Kraków przegrała na wyjeździe ze Spartakiem Trnawa. Biała Gwiazda prowadziła do przerwy, ale Słowacy odwrócili losy meczu.

Kamil Sulej

Trener Kazimierz Moskal zaskoczył składem. W bramce szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał Kamil Broda, zaś na boku pomocy ponownie wybór padł na Tamasa Kissa, antybohatera ligowego meczu ze Zniczem Pruszków.

Spartak nie miał zamiaru czekać na rozwój wypadków i już w 1 minucie sprawdził formę Brody. Kilka chwil później sędzia wskazał na wapno po zagraniu ręką przez Wiktora Biedrzyckiego, jednak po analizie wideo zmienił decyzję z powodu wcześniejszego faulu na Giannisie Kiakosie. W 19 minucie Broda poradził sobie ze strzałem Martina Mikovica. Biała Gwiazda odpowiedziała minimalnie niecelnym strzałem Marka Carbo. W 26 minucie fatalny w skutkach błąd popełnił Nils Ahl. Angel Baena popędził na bramkę gospodarzy, nie zdołał pokonać Zigi Freliha, lecz zachował zimą krew i wyłożył piłkę Angelowi Rodado, który wbił ją do pustaka. W końcówce pierwszej połowy Broda odbił do boku uderzenie Filipa Bainovicia z dystansu. To było ostatni akcent udanej dla Wisły pierwszej połowy.

W 46 minucie dał o sobie znać Robert Pich, który pojawił się w przerwie. Piłkę po strzale byłego piłkarza Legii Warszawa z niewielkimi problemami chwycił Broda. Kolejna akcja gospodarzy zakończyła się wyrównującym trafieniem. Michal Duris przymierzył przy słupku po podaniu… Carbo. Po godzinie gry Wisła już przegrywała. Rafał Mikulec wybił piłkę poza szesnastkę, Broda wyszedł na 6-7 metr, a Filip Azango uderzył z powietrza. Efektownie i celnie.

W 64 minucie powinno być 2:2. Po centrze Baeny w słupek trafił Rodado, a Kiakos dobijał nieudolnie. W 68 minucie Duris skompletował dublet po dośrodkowaniu Mikovica. Wisła próbowała złapać kontakt, lecz brakowało jej jakości. Pierwszoligowiec miał duży problem z kreowaniem sytuacji pod bramką rywali. Z kolei gospodarze za sprawą Mikovica mogli powiększyć przewagę, ale Brodzie w sukurs przyszło obramowanie jego posterunku. Spartak wygrał 3:1 i z taką zaliczką przystąpi do rewanżu.

15 sierpnia Wisła powalczy ze Spartakiem na własnym terenie. Początek meczu o 20:30.