Wyśmienity dzień Manchesteru City

Niedziela przyniosła kolejny zwrot akcji w rywalizacji o mistrzostwo Anglii. Porażki Liverpoolu i Arsenalu sprawiły, że liderem tabeli pozostał Manchester City.

Saka i spółka oddalili się od mistrzostwa. Nieznacznie, ale jednak. (fot. Forum)

O potknięciu The Reds pisaliśmy tutaj. Kanonierzy chcieli je wykorzystać, odskoczyć od rywala o tytuł i wysunąć się na czoło wyścigu. Chcieć nie zawsze znaczy jednak móc. W tym przypadku nie znaczyło.

Londyńczycy ulegli bowiem Aston Villi. W pierwszej połowie byli drużyną zdecydowanie lepszą, ale nie zdołali tego udokumentować w formie gola. W drugiej połowie byli drużyną zdecydowanie gorszą, co zostało udokumentowane w formie dwóch goli.

W 84. minucie trafił Leon Bailey. W 87. poprawił Ollie Watkins. 2:0. Trzy punkty dla The Villans, którzy przybliżyli się do awansu do Ligi Mistrzów.

Arsenal oddalił się natomiast od mistrzostwa. Nieznacznie, ale jednak. Po 32 meczach rozegranych przez pretendentów do mistrzostwa czub tabeli prezentuje się następująco: