Imago sport / Forum

Ligi w Europie Świat

Wielka sensacja na Copa America. Stany Zjednoczone przegrały z Panamą!

Gospodarze turnieju przegrali swój drugi mecz grupowy na Copa America. Stany Zjednoczone sensacyjnie poległy w starciu przeciwko reprezentacji Panamy!

Maciej Łanczkowski

Takiego rezultatu kompletnie nikt się nie spodziewał. Faworyzowana drużyna gospodarzy turnieju przegrała z Panamą w drugiej kolejce fazy grupowej Copa America.

Już od 17. minuty USA grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Timothy’ego Weaha za kuriozalne zachowanie. Piłkarz Juventusu uderzył pięścią jednego z graczy rywali i arbiter pokazał czerwoną kartkę. Kilka minut później gola dla USA zdobył Florian Balogun. Radość nie trwała długi, w 26. minucie było już 1:1 po trafieniu Cesara Blackmana.

W 83. minucie bramkę na wagę trzech punktów dla Panamy zdobył Jose Fajardo, który silnym uderzeniem w okienko z bliskiej odległości zapewnił niespodziewane zwycięstwo Panamie, którzy podobnie jak rywale kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adalaberto Carrasquilli w samej końcówce spotkania.

W drugim meczu tej grupy, Urugwaj pewnie wygrał z Boliwią aż 5:0 i jest mocnym kandydatem do zwycięstwa nie tylko w Grupie C, ale również w zbliżającym się mecz ze Stanami Zjednoczonymi.