Wieczór z Ligą Narodów [MULTILIVE]

Ligi w Europie Liga Narodów

Pierwszego dnia czerwca kolejną edycję Ligi Narodów zainaugurowali Polacy, którzy zmierzyli się z Walią (2:1). Dzisiaj do gry wchodzą kolejne reprezentacje. Czeka nas kilka ciekawie zapowiadających się spotkań.

22:44
Koniec wszystkich spotkań. Iberyjski pojedynek nie wyłonił zwycięzcy. Dobry dzień miały kraje skandynawskie, Norwegia i Szwecja, których reprezentacje wygrały swoje mecze. Nie poradziły sobie za to w większości ekipy bałkańskie. Serbia i Słowenia zgubiły punkty, ale za to Grecja zdobyła trzy „oczka”.

Dywizja A
Czechy 2:1 Szwajcaria (11′ Kuchta, 58′ Sow (sam.) – 44′ Okafor)
Hiszpania 1:1 Portugalia (25′ Morata – 82′ Horta)

Dywizja B
Izrael 2:2 Islandia (25′ Abada, 84′ Weissman – 42′ Helgason, 53′ Sigurdsson)
Serbia 0:1 Norwegia (26′ Haaland)
Słowenia 0:2 Szwecja (39′ Forsberg (k.), 88′ Kulusevski)

Dywizja C
Irlandia Północna 0:1 Grecja (39′ Bakasetas)

22:34
Hiszpanie mogli zagrozić bramce Diogo Costy, ale przytomnie zachował się Danilo Pereira, który oddalił niebezpieczeństwo od pola karnego gości.

22:31
Szwedzi podwyższają prowadzenie w meczu ze Słowenią! Bramkę na 2:0 zdobył Dejan Kulusevski.

22:28
Do wyrównania doprowadzają również piłkarze reprezentacji Izraela! Gola na 2:2 w spotkaniu z Islandią strzelił Shon Weissman.

22:25
Portugalia wyrównuje! Dośrodkowanie Joao Cancelo bezbłędnie wykorzystuje Ricardo Horta.

22:18
Portugalczycy byli blisko zaskoczenia Unaia Simona, ale hiszpański bramkarz dobrze interweniował.

22:06
Świetną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Morata. Strzał zawodnika Juventusu minął jednak portugalską bramkę.

22:03
Na boisku pojawi się Cristiano Ronaldo. Piłkarz Manchesteru United ma pomóc kolegom w gonieniu wyniku.

22:00
Bramka padła również w Pradze! Czesi ponownie prowadzą ze Szwajcarią. Gola samobójczego strzelił Djibril Sow.

21:58
Islandia wychodzi na prowadzenie w meczu z Izraelem! Bramkarza Niebiesko-Białych pokonał Arnor Sigurdsson.

21:52
Hiszpanie mogli wywalczyć rzut karny, gdyż było podejrzenie zagrania piłki ręką w polu karnym przez jednego z Portugalczyków, ale arbiter Michael Oliver, po sygnale z wozu VAR, nie zdecydował się na wskazanie na jedenasty metr.

21:47
Po kwadransie przerwy wracamy na europejskie boiska.

21:32
Wybrzmiał ostatni gwizdek pierwszych połów. Wyniki prezentują się następująco.

Dywizja A
Czechy 1:1 Szwajcaria (11′ Kuchta – 44′ Okafor)
Hiszpania 1:0 Portugalia (25′ Morata)

Dywizja B
Izrael 1:1 Islandia (25′ Abada – 42′ Helgason)
Serbia 0:1 Norwegia (27′ Haaland)
Słowenia 0:1 Szwecja (39′ Forsberg (k.))

Dywizja C

21:30
Remis również w Haifie! Bramkę wyrównującą dla Islandii zdobył Thorir Johann Helgason.

21:29
Szwajcarzy wyrównują! Gola na 1:1 strzelił Noah Okafor.

21:25
Gola strzelił także Emil Forsberg, który wyprowadził Szwedów na prowadzenie w meczu ze Słowenią! Gracz RB Lipsk wykorzystał rzut karny.

21:24
Grecja prowadzi z Irlandią Północną! Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił Anastasios Bakasetas.

21:19
Tymczasem na Estadio Benito Villamarin Portugalczycy starają się wyrównać. Podopieczni Fernando Santosa w ostatnich minutach kilka razy zagrozili bramce gospodarzy.

21:13
Piłka znalazła się w siatce także w spotkaniu Serbii z Norwegią! Erling Haaland otworzył wynik!

21:13
Mamy również bramkę w Izraelu! Niebiesko-Białych na prowadzenie wyprowadził Liel Abada. Islandczycy muszą gonić wynik.

21:09
Hiszpanie wychodzą na prowadzenie! Podopieczni Luisa Enrique przeprowadzili kapitalną akcję, a piłkę do bramki skierował Alvaro Morata.

21:02
Groźna akcja Portugalczyków! Podopieczni Fernando Santosa zbliżyli się do bramki Unaia Simona, ale strzał Rafaela Leao nie znalazł drogi do siatki.

20:56
Pierwszą bramkę dzisiejszego wieczoru zdobywa Jan Kuchta! Czesi wychodzą na prowadzenie w meczu ze Szwajcarią.

20:53
W pierwszych minutach lepiej prezentują się Hiszpanie. Portugalczycy wydają się być zagubieni.

20:47
Przed dobrą szansą stanął Gavi, ale strzał 17-latka lekko niecelny.

20:45
Zaczynamy!

20:40
Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę hymny, a potem pierwszy gwizdek!

20:00
Tak prezentuje się komplet spotkań, którymi będziemy się dziś emocjonować.