Trwa bardzo dobry czas Chelsea

Ligi w Europie Premier League

Chelsea wygrała z Nottingham Forest. To jej trzecie zwycięstwo z rzędu i czwarty kolejny mecz bez porażki.

Sterling wszedł z ławki i wyrównał. (fot. Forum)

The Blues przeżywają dobry czas. Zremisowali z Aston Villą, a następnie ograli Tottenham, West Ham oraz Nottingham Forest. W efekcie awansowali na siódme miejsce w tabeli i zrównali się pod względem liczby punktów z szóstym Newcastle United. Mają szansę wrócić do europejskich pucharów.

Starcie z Forest długo nie układało się po myśli Chelsea. Wprawdzie w 8. minucie wynik otworzył Mychajło Mudryk, ale krótko potem wyrównał Willy Boly.

Rezultat 1:1 utrzymał się do 75. minuty, gdy prowadzenie zapewnił Nottingham Callum Hudson-Odoi, wychowanek The Blues. Na szczęście tych drugich Mauricio Pochettino dokonał właściwych zmian personalnych. Rezerwowy Raheem Sterling trafił na 2:2. Rezerwowy Reece James asystował przy zwycięskim golu Nicolasa Jacksona.

Remis zapewniłby Nottingham Forest utrzymanie. Porażka oznacza lekką niepewność, choć spadek ekipy z City Ground jest bardzo mało prawdopodobny.