Polska Reprezentacja Polski

Towarzysko: Wygrana Arsenalu, powrót Fabiańskiego

Arsenal Londyn pokonał na RheinEnergieStadion FC Koeln 2:1 w rozegranym w sobotę meczu sparingowym. Na boisku pojawiło się trzech Polaków, ale najważniejszym wydarzeniem był powrót po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Łukasza Fabiańskiego.

Zwycięstwo „Kanonierom” zapewnił sprowadzony w tym okienku transferowym z Lille Gervinho. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej bardzo dobrze rozpoczął przygodę z nowym klubem strzelając oba gole – w 7. i 16. minucie. Jeszcze przed przerwą samobójcze trafienie zanotował Carl Jenkinson, a wynik nie uległ już później zmianie.

W podstawowym składzie Arsenalu zagrał Wojciech Szczęsny, którego w przerwie zastąpił Vito Mannone. Włoch spędził na murawie zaledwie 24 minuty, bo już w 69. minucie wszedł za niego do bramki wracający do pełnej sprawności fizycznej Łukasz Fabiański. W zespole gospodarzy w drugiej połowie, od 63. minuty, zagrał natomiast Sławomir Peszko. Na boisku zabrakło z kolei Adama Matuszczyka.