Tottenham górą w hicie!

Tottenham pokonał Manchester United w jednym z najciekawiej zapowiadającym się meczu 2. kolejki angielskiej Premier League.

Zawodnicy Tottenhamu pokonali Manchester United 2:0 w hicie drugiej serii gier Premier League. Choć wynik może wskazywać na przekonującą wygraną Kogutów, tak jednak mecz był bardzo równy i zacięty w swoim przebiegu.

Pierwsza połowa zakończyła się bez goli, chociaż obie drużyny miały na prawdę sporo okazji na to, aby napocząć wynik spotkania. Wizualna przewaga należała do Kogutów, które częściej operowały futbolówką w środkowej strefie boiska. Zgodnie ze statystyką, oba zespoły oddały po trzy celne strzały na bramkę.

Po przerwie mecz nabrał rumieńców dzięki trafieniu Pape Sarra. Londyńczycy zyskali przewagę i prezentowali się lepiej od Czerwonych diabłów w aspekcie ofensywnym. W 83. minucie Ben Davies postawił kropkę nad i, strzelił na 2:0 i przypieczętował zwycięstwo Londyńczyków.

Dzięki wygranej, Tottenham wskoczył na 4. miejsce w klasyfikacji ligowej. Manchester United po meczu plasuje się na 10. miejscu.