RIGA 24.07.2024
MECZ II RUNDA ELIMINACYJNA LIGA KONFERENCJI EUROPY SEZON 2024/25 --- UEFA EUROPA CONFERENCE LEAGUE SECOND QUALIFYING ROUND FIRST MATCH IN RIGA: SLASK WROCLAW - RIGA FC
MATIAS NAUHEL LEIVA

Ligi w Europie Liga Konferencji

Śląsk Wrocław dostał lekcję futbolu na Łotwie. Kompromitacja wicemistrza Polski

Śląsk Wrocław przegrał z FC Riga w pierwszym meczu II rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Wicemistrz Polski wciąż ma szanse na awans do kolejnej rundy, ale po meczu na Łotwie trudno o jakikolwiek optymizm.

Maciej Łanczkowski

Pierwsze kompromitujące niepowodzenie polskich drużyn występujących w eliminacjach do europejskich pucharów zaliczone. Śląsk Wrocław przegrał z FC Riga 0:1 w pierwszym meczu II rundy eliminacji do LKE.

Śląsk tragicznie rozpoczął mecz i już w 7. minucie Senegalczyk Ousseynou Niang trafił do siatki. Doszło do kompromitującego nieporozumienia pomiędzy Mateuszem Żukowskim oraz Rafałem Leszczyńskim i gracze Rygi wykorzystali kiks graczy wicemistrza Polski.

Przez całą, pierwszą połowę znacznie lepiej wyglądał zespół z Rygi. Nie był to powalający poziom, jednak co gorsza, Śląsk na tle średnio grającego zespołu w ogóle nie istniał i nie oddał choćby jednego strzału do przerwy.

W drugiej połowie Śląsk potrafił już zrobić przewagę, ale kompletnie brakowało jakości i całe starania szły na nic. Bardzo dobre okazje do zdobycia bramki mieli  Nahuel Leiva i Sebastian Musiolik, ale w ich strzałach zdecydowanie zabrakło dobrego wykończenia.

Wicemistrz Polski wraca z Łotwy pokonany. Choć teoretycznie szansa na awans do kolejnej rundy wciąż istnieje, Śląsk Wrocław nie dał kibicom żadnych powodów do optymizmu przed rewanżem. Po prostu – to była kompromitacja.